Nejsme cvoci v maskáčích, líčil Kostelecký. S Liptákem měli královské přivítání

ČTK ČTK
31. 7. 2021 17:20
Stovky sportovních fanoušků a návštěvníků Olympijského festivalu dnes přes dvě hodiny čekaly v Brně na příjezd zlatého střelce Jiřího Liptáka a stříbrného Davida Kosteleckého.
Sportovní střelci Jiří Lipták (vpravo) a David Kostelecký (vlevo) se setkali 31. července 2021 s fanoušky v brněnském olympijském parku.
Sportovní střelci Jiří Lipták (vpravo) a David Kostelecký (vlevo) se setkali 31. července 2021 s fanoušky v brněnském olympijském parku. | Foto: ČTK

Olympijské medailisty na cestě z Prahy zdržely dopravní komplikace na dálnici D1 a oproti původně ohlášenému příjezdu po 13:00 dorazili až po 15:15. Diváci si krátili čas sledováním začátku finálového zápasu tenistky Markéty Vondroušové.

"Přijeli jsme s rodinou na celý den, rozhodně není problém se tady zabavit, tak rádi počkáme, abychom medailistům zatleskali," poznamenala Jana Svobodová, která na Olympijský festival přišla s dvěma syny.

Do areálu festivalu přijeli i fanoušci z Holasic a Rajhradic, kde medailisté bydlí. "Tolik lidí jsme nečekali, není to zrovna oblíbený sport. Je tu spousta známých a fanoušků z Rajhradic," ocenil Lipták. Oba medailisté se pak spolu s diváky podívali na záznam finále trapu.

Kostelecký si pak vymínil, že si s publikem zazpívá. "Měl jsem hodně snů, chtěl jsem být tenistou, pak jezdit na motokárách. A mimo jiné jsem taky chtěl být zpěvákem, což se taky nestalo. Tak bych si tady chtěl vyzkoušet ten moment známý z filmu Bohemian Rhapsody, kdy publikum po Freddiem Mercurym zpívá. Jen místo o-o-o-o budeme zpívat Brnooo," vyžádal si u moderátora. A publikum ochotně spolupracovalo.

K nebi se vznesly desítky stříbrných a zlatých nafukovacích balónků, oba střelci přijali gratulace od generálního sekretáře Českého olympijského výboru Petra Graclíka, střelkyně Kateřiny Emmons, jihomoravského hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) a brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS).

Spolu s Kateřinou Emmons, jejím manželem Mattem a trenérem Petrem Hrdličkou pak vyzkoušeli laserovou střelnici, kde oba čerstvé medailisty porazil Matt Emmons, americký olympijský vítěz ve střelbě z roku 2004. Druhý skončil Jiří Lipták a třetí David Kostelecký.

Pak už je čekala autogramiáda s fanoušky a odjezd domů, kam se oba olympionici už těšili. Lipták se chystá s rodinou na dovolenou, Kostelecký jako svou prioritu vidí vymyslet program pro děti na druhou polovinu prázdnin. Novinářům řekl, že doufá, že si sportovní střelba získá nové fanoušky. "Snad i v televizích pochopí, že sportovní střelba neznamená cvoky, kteří běhají v maskáčích, že je to divácky atraktivní sport. A také doufám, že nám teď na střelnici přijde víc mládeže," poznamenal Kostelecký.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn se s odbory dohodl na mzdách

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) se dohodl s odborovým svazem strojvedoucích GDL na mzdových podmínkách. Riziko další stávky, která by byla od srpna čtvrtá, je tak zažehnáno. Informují o tom německá média.

"Dohodli jsme se," citovala agentura DPA svůj zdroj, který se jednání účastní. Dosažení shody následně potvrdili i zemští premiéři Dolního Saska a Šlesvicka-Holštýnska Stephan Weil a Daniel Günther, kteří další kolo jednání zprostředkovali.

Svaz GDL od srpna uspořádal tři stávky, kterými se snažil donutit dráhy ke zvýšení mezd. Po třetí stávce, která skončila zhruba před týdnem, učinily DB odborářům novou nabídku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výroba aut v létě kvůli nedostatku čipů klesla o 39 procent na 112 481 vozů

Výroba osobních aut v Česku v červenci a srpnu kvůli nedostatku čipů meziročně klesla o 39 procent na 112 481 vozů. Za osm měsíců automobilky vyrobily 775 496 aut, což je o 12,6 procenta více než loni, ale proti předkrizovému roku 2019 to znamená ztrátu 17,7 procenta. Kvůli nedostatku polovodičů bude výroba aut za celý letošek zhruba o 140 000 vozů nižší. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.

Škoda Auto a Toyota kvůli chybějícím polovodičům musely prodloužit tradiční letní odstávky. Škoda v létě vyrobila o 42 procent vozů méně než loni. Celkově za osm měsíců produkce vzrostla o 7,9 procenta na 486 423 vozů. V Toyotě výroba v červenci klesla o 37 procent a v srpnu se zcela zastavila. Celková produkce ale přesto stoupla o 5,8 procenta na 106 673 aut. U Hyundai byla prázdninová výroba zhruba na úrovni minulého roku. Od ledna do konce srpna pak zvýšila výrobu o 33,1 procenta na 182 400 aut.

Zdroj: ČTK
Další zprávy