Létající Šebrle i Samková. Olympijský park na Lipně se otevřel fanouškům, ale zatím jen těm otužilým

Sjeli byste si v 16 stupních celsia vodní skluzavku?
Šest měst a 47 sportů. V sobotu dopoledne se návštěvníkům dokořán otevřel olympijský park na Lipně.
Po celou dobu 31. letních her v Riu si na lipenské přehradě mohou fanoušci vyzkoušet olympijské i neolympijské disciplíny.
Už po půl desáté dopoledne se na svahu, kde v zimě na Lipně pilují oblouky lyžaři, scházejí čtyři otužilci, snowboarcrosař Michal Novotný, kajakář Vít Přindiš, bývalý desetibojař Roman Šebrle a tyčkař Štěpán Janeček, aby tu sjeli Palečkovu skluzavku, která měří 300 metrů.
Pořádný adrenalin čekal na olympijskou vítězku ve snowboardcrossu Evu Samkovou, která skáče z deset metrů vysoké věže do nafukovacího pytle.
Foto: Tomáš Liška
Miroslav Harnoch Tomáš Liška, Miroslav Harnoch
7. 8. 2016 7:00
Podívejte, jak to vypadá v olympijském parku Lipno, ve kterém si mohou návštěvníci během letních her v Riu vyzkoušet až 47 různých sportů.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy