Létající Šebrle i Samková. Olympijský park na Lipně se otevřel fanouškům, ale zatím jen těm otužilým

Sjeli byste si v 16 stupních celsia vodní skluzavku?
Šest měst a 47 sportů. V sobotu dopoledne se návštěvníkům dokořán otevřel olympijský park na Lipně.
Po celou dobu 31. letních her v Riu si na lipenské přehradě mohou fanoušci vyzkoušet olympijské i neolympijské disciplíny.
Už po půl desáté dopoledne se na svahu, kde v zimě na Lipně pilují oblouky lyžaři, scházejí čtyři otužilci, snowboarcrosař Michal Novotný, kajakář Vít Přindiš, bývalý desetibojař Roman Šebrle a tyčkař Štěpán Janeček, aby tu sjeli Palečkovu skluzavku, která měří 300 metrů.
Pořádný adrenalin čekal na olympijskou vítězku ve snowboardcrossu Evu Samkovou, která skáče z deset metrů vysoké věže do nafukovacího pytle.
Foto: Tomáš Liška
Miroslav Harnoch Tomáš Liška, Miroslav Harnoch
7. 8. 2016 7:00
Podívejte, jak to vypadá v olympijském parku Lipno, ve kterém si mohou návštěvníci během letních her v Riu vyzkoušet až 47 různých sportů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy