Ledeckou načapali američtí novináři v rychlém občerstvení. Hosté jí tleskali nad smaženým kuřetem

ČTK ČTK
18. 2. 2018 8:23
Absolutní světovou star se v sobotu stala Ester Ledecká. Takovou, že už si ani v klidu nemůže zajít do restaurace s rychlým občerstvením.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Milan Kammermayer

Pchjongčchang - Od pondělí začne Ester Ledecká s tréninkem na snowboardu. Senzační vítězka sobotního superobřího slalomu má v neděli volno a poté se začne chystat na zbývající start v Pchjongčchangu pod vedením kouče Justina Reitera.

"Odpočine si. Pak nazuje snowboardové boty a jdeme na to. Máme před sebou tři dny dobrého tréninku. Bude to jako každý další závod," řekl americký trenér.

Po sobotním slavnostním ceremoniálu s předáním medailí se Ledecká hned přesunula do Phoenix Parku, kde se konají závody ve snowboardingu. Redaktoři agentury Associated Press (AP) tam Ledeckou s otcem a dalšími členy týmu potkali na večeři v KFC. "Neříkejte to trenérům," řekla jim dvaadvacetiletá Češka, které zákazníci u vedlejšího stolu zatleskali, když si při odchodu pověsila na krk zlatou medaili.

Podle svého manažera Viktora Valty se Ledecká dostala do postele kolem deváté hodiny večer. "Dlouho spala, pak měla pozdní oběd. Měla volný den a k večeru bude mít fyzio," doplnil Valta k nedělnímu programu olympijské vítězky.

První trénink absolvuje Ledecká nejspíše zvolna. "Krásné na ježdění a tréninku s Ester je, že se v pomalé rychlosti velmi dobře učí. Takže nemusíme jít na plný plyn," vysvětlil Reiter. "Bude stačit se jen lehce projet. Půjdeme krůček po krůčku, budeme pracovat na technice. Protože jak se závodí, to zjevně ví. Dostaneme se pomalu do naši rutiny, to je naše mantra. Moc se na to těšíme," uvedl kouč.

Američan už sledoval šokující jízdu Ledecké za zlatem v superobřím slalomu. "Byl to fantastický zážitek. Tohle je Ester. Tohle je stoprocentní Ester. Způsob, jakým lyžuje. Způsob, jakým útočí. Byl to nádherný moment," řekl Reiter.

Nyní má před sebou Ledecká další zlatou výzvu, snowboardovou. A v té je na rozdíl od lyžařských závodů od začátku dané, že je velkou favoritkou. "Ve sportu ale nic nemáte, pokud si to nezasloužíte. A naším cílem je si to každý den zasluhovat," prohlásil Reiter.

Kvalifikace paralelního obřího slalomu, v kterém Ledecká v této sezoně dominuje a pět ze šesti startů proměnila v triumf, je na programu ve čtvrtek 22. února. Soutěžní vyřazovací jízdy se pojedou netradičně až o dva dny později, v sobotu 24. února.

 

Právě se děje

před 57 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy