Lákadlo pro Špotákovou. Peníze v krabičce na čokoládu

ČTK ČTK
7. 6. 2012 12:16
Špotáková bude startovat v sobotu na mítinku Diamantové ligy v New Yorku.
Barbora Špotáková na ME v atletice
Barbora Špotáková na ME v atletice | Foto: Reuters

Praha - Na poslední chvíli se rozhodla oštěpařka Barbora Špotáková a ještě před pondělním Memoriálem Josefa Odložila v Praze na Strahově bude startovat v sobotu na mítinku Diamantové ligy v New Yorku, kam narychlo odletěla. Světovou rekordmanku tak čekají společně s domácím šampionátem o dalším víkendu ve Vyškově tři závody v jednom týdnu. Špotáková se ale nabitého programu nebojí.

Opravdová oštěpařka

V letošní sezoně se konečně prý cítí jako opravdová oštěpařka. Háže v tréninku třikrát týdně, je zdravá, má formu, je psychicky v pohodě a chce závodit. "Nechtěla jsem se na ty závody dívat doma v televizi," prohlásila na čtvrteční tiskové konferenci olympijská vítězka a bývalá mistryně světa. "Je to změna na poslední chvíli, ale věřím, že se dám dohromady," řekla.

Do New Yorku odletěla po poledni. Závodit bude v neděli po obědě tamního času a večer už bude sedět opět v letadle na cestě domů. Do Prahy by měla dorazit v neděli ráno. "I proto, že byly tak dobré letenky, jsem se rozhodla tam jet. Do pondělního podvečera bude dost času na regeneraci."

Mohu házet daleko

V minulých sezonách se závodům v rychlém sledu spíš vyhýbala i proto, že měla občas potíže s loktem a achilovkou. "Jsem zkušenější, už mi to takový problém nedělá. Věřím, že mohu hodit oba závody daleko. Navíc se necítím vůbec unavená a vím, že mi to neublíží, nebojím se zranění," uvedla. "Další motivací jsou samozřejmě body do Diamantové ligy. Cítím, že bych těch 70 metrů mohla brzy hodit," dodala.

Letošní sezonu zahájila nejlépe v životě. Má nejlepší průměr nejdelších hodů z každého závodu v dosavadním průběhu sezony, na každém mítinku se zlepšila minimálně o metr. Organizátoři Memoriálu Josefa Odložila věří, že tato tendence bude pokračovat a v pondělí Špotáková hodí v Praze 70 metrů. I proto připravili bonus 20.000 dolarů za případné překonání světového rekordu 72,28 metru.

Statisíce v krabičce od čokolády

Částku více než 400.000 korun v hotovosti kázal Špotákové předseda organizačního výboru Miroslav Ševčík v krabičce od čokolády. "Bohužel na Strahově se vítr dost točí, ale dá se tam hodit daleko. Budu chtít určitě vyhrát a je dobře, že jsou organizátoři připraveni na tuto eventualitu," řekla s úsměvem Špotáková při pohledu na balík pětitisícových bankovek.

Do startovní listiny hlavního závodu Memoriálu Josefa Odložila, běhu na 1500 metrů, přibyl Španěl Juan Carlos Higuero. Favoritem ale zůstává Etiopan Mekonnen Gebremedhin, který už letos zaběhl čas 3:31,45 minuty. Zajímavý náboj bude mít běh na 400 metrů překážek žen, v němž se poprvé v kariéře střetnou kolegyně z tréninkové skupiny Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová, jež zkouší ve své kariéře další změnu disciplíny.

Bába, Holuša Maslák

Dalšími hvězdami jsou trojskokan Phillips Idowu z Británie, mistr Evropy a vicemistr světa, či tyčkařka Alana Boydová z Austrálie, vedoucí žena světových tabulek. Pro české atlety bude mítink jednou z posledních šancí ke splnění limitu na ME. Do výšky bude skákat Jaroslav Bába, patnáctistovku poběží Jakub Holuša a do stometrového sprintu nastoupí český rekordman na čtyřstovce Josef Maslák.

V hlavním programu mítinku Evropské atletické asociace pořadatelé připravili 13 disciplín, z toho šest ženských a sedm mužských. Na Strahov se mítink vrací po jedenácti letech a kvůli televizním přenosům z fotbalového ME se bude konat už odpoledne. Hlavní program startuje ve 14:45.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy