Kudlička bude ve finále tyčkařů, Masná a Šafránková končí

8. 8. 2012 14:20
Český reprezentant bude chtít v pátečním finále vylepšit desáté místo z Pekingu.

Londýn - V mužském finále skoku o tyči nebude chybět český reprezentant. Jan Kudlička v kvalifikaci na olympijských hrách v Londýně nemusel skočit limit 570 centimetrů. K postupu mu stačilo o dvacet centimetrů méně.

Potřebných 550 centimetrů překonal Kudlička, který na minulých hrách skončil desátý, hned na první pokus. V pátečním finále bude závodit čtrnáct tyčkařů. Nebudou však mezi nimi hned dva favorité. Obhájce bronzu z Pekingu Ukrajinec Jurčenko a loňský mistr světa Wojciechowski z Polska třikrát neuspěli na základní výšce 535 centimetrů.

Masná a Šafránkové úspěšné nebyly

Běžkyně Lenka Masná naopak nepostoupila ani z rozběhů na 800 metrů. Ve svém závodu skončila na pátém místě a její čas 2:08,68 na postup nestačil.

Už v kvalifikaci skončila také česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková. Její náčiní doletělo pouze do vzdálenosti 66,16 metru, což stačilo celkem na jednatřicáté místo.