Kubala s Benešem otočili zápas s Japonci, play off je blízko

31. 7. 2012 10:54
Český pár si drží naději na play off v soutěži beachvolejbalistů.
Petr Beneš, hrající s horečkami, slaví vítězství nad japonským párem.
Petr Beneš, hrající s horečkami, slaví vítězství nad japonským párem. | Foto: Reuters

Londýn - Čeští plážoví volejbalisté Přemysl Kubala s Petrem Benešem v úterý notně posílili své naděje na postup do play off olympijského turnaje.

Ve svém druhém zápase ve skupině totiž porazili japonský pár Kentaro Asahi - Kacuhiro Širatori 2:1 na sety.

Japonci, kteří do zápasu nastoupili jako druhý nejníže postavený pár turnaje, předváděli od začátku vynikající volejbal a především nedělali chyby.

Češi se jim na druhé straně nevyhnuli a to je nakonec stálo první set, který prohráli 17:21.

České dvojici navíc opět komplikovalo situaci onemocnění Petra Beneše, jenž nastoupil pod prášky.

"Sotva jsem stál na nohou. Dobral jsem antibiotika, ale pořád mám rýmu, kašlu a není moc z čeho brát, ale třeba se to zlepší. On je zázrak už to, že jsem se dostal na olympiádu, tak proč bych se nemohl zázračně uzdravit," prohlásil po utkání Beneš.

Velký obrat znovu oživil naděje

Od druhé sady každopádně čeští volejbalisté začali hrát mnohem přesněji a Japonci se brzy dostali do velké ztráty, kterou už nedohnali.

Po jednoznačném druhém setu (21:12) tedy musela rozhodnout až třetí sada, ve které si český pár udržel vysoké tempo a vyhrál ji hladce 15:7.

Po tomto vítězství má český pár hodně blízko k postupu, nicméně potřebuje v posledním utkání skupiny s druhým nasazeným párem turnaje Phil Dalhausser - Todd Rogers uhrát co nejlepší výsledek.