Češka favoritkou olympiády. Ničím neohromuje, přesto působí poprask, píší ve světě

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 7. 2021 7:11
Vzestup Barbory Krejčíkové nepřestává udivovat sportovní svět. Česká tenistka, která před rokem nebyla ani v první stovce žebříčku, je aktuálně druhou nejlepší hráčkou sezony. Podle ohlasů ze zahraničí bude jednou z favoritek olympijských her v Tokiu.
Barbora Krejčíková před odletem na olympijské hry.
Barbora Krejčíková před odletem na olympijské hry. | Foto: Ivana Roháčková

Pomalu se může těšit na svůj premiérový Turnaj mistryň. Před rokem science fiction, dnes pohádková realita.

V pořadí letošní sezony je lepší pouze světová jednička Ashleigh Bartyová. Krejčíkové patří druhá pozice a po fenomenálních dvou měsících už by jí setkání osmi nejlepších hráček na konci ročníku v čínském Šen-čenu nemělo uniknout. 

Ještě předtím ale bude tenistka z Ivančic patřit mezi užší okruh favoritek na olympijskou medaili. O její momentální superformě se v zahraničních médiích píše s obdivem a respektem. 

"Krejčíková neztratila ani set na domácí půdě v Praze, která jí posloužila coby rozehřátí před Tokiem," zmiňuje americká ESPN. I za mořem její další okázalá jízda za titulem upoutala pozornost.

"Z posledních čtyřech turnajů vyhrála tři. Vítězně zvládla dvacet z jednadvaceti duelů," dodává ESPN a připomíná, že jedinou porážku českému zjevení uštědřila v osmifinále Wimbledonu jeho pozdější vítězka, již zmíněná Australanka Bartyová.

Cestu Krejčíkové k vítězné trofeji na Livesport Prague Open označila organizace WTA za výkon týdne.

"Šampionka Roland Garros nadále působí poprask. Svému domácímu publiku jasně ukázala, čeho je schopná. Pro Krejčíkovou to byl další dominantní týden. Nejenže neztratila set, od čtvrtfinále navíc prohrála jen osm gemů a rozdala dva kanáry," podivují se oficiální stránky ženského tenisového okruhu a hru nové české senzace označují za krásnou.

Po antukových titulech ve Štrasburku a Paříži a skvělém představení na svém prvním Wimbledonu nyní Krejčíková ukázala sílu i na tvrdém povrchu. Podobném tomu olympijskému.

"Barbora Krejčíková vypadá k neporažení," píše v titulku specializovaný magazín Tennis.com.

"Můžeme s klidem říct, že je oficiálně nejvážnější kandidátkou na cenu WTA pro největší zlepšení," dodává.

Krejčíková podle autora nemá žádnou výraznou silnou stránku, přesto dominuje. Svou všestranností, chytrostí a dokonalým smyslem pro určení správné herní taktiky.

"V její hře není žádný ojedinělý aspekt, který by ohromoval oko odborníka. Ale součet všech součástí její hry už ano. Konzistence, výběr úderů, skvělé podání, když ho nejvíc potřebuje, a psychická houževnatost z pětadvacetileté Češky dělají jeden z nejtvrdších oříšků na okruhu," zní obdivné ódy.

Podle předpovědi agentury AP by Krejčíková měla v Tokiu získat zlatou medaili v deblu, společně s letitou spoluhráčkou Kateřinou Siniakovou. Mezi vážné kandidátky na cenné kovy ale po posledních výkonech bude patřit i ve dvouhře.

Krejčíková už je v dějišti her a ještě před odletem prohlásila, že "bude makat jako tygr".

"Jsem ambiciózní, chci být jedna z těch nejlepších. Dlouhou dobu se mi nedařilo se tam prokousat a teď, když tam jsem, tak ještě o to víc se chci měřit s nejlepšími, hrát nejlepší turnaje, protože to jsem si vždycky přála," uvedla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Maximální ceny elektřiny a plynu budou platit po celý příští rok, uvedl premiér Fiala

Vláda svým nařízením zastropovala ceny elektřiny na 6000 Kč za jednu megawatthodinu a plynu na 3000 Kč za MWh, řekl premiér Fiala po jednání vlády.

Maximální ceny elektřiny a plynu budou platit po celý příští rok, uvedl premiér Fiala. Do záloh by se mělo opatření projevit již během listopadu.

Stát zastropoval i ceny elektřiny pro malé a střední firmy připojené na vysoké a velmi vysoké napětí na 80 procentech nejvyšší spotřeby za pět let.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 28. října, počet migrantů klesá

Česko prodlouží kontroly na státní hranici se Slovenskem o dalších 20 dní, schválila vláda. Původně platily do 8. října, nově tomu tak bude do 28. října včetně, oznámil vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Doposud podle Rakušana opatření přineslo jasné výsledky, trend ukazuje, že příliv migrantů klesá, uvedl. Zmínil hlavně počty zadržených převaděčů.

Podle dosavadních údajů policisté od počátku kontrol prověřili přes 145 tisíc lidí, odhalili zhruba 1450 migrantů a zajistili 39 převaděčů. Na Slovensko vrátili zhruba 450 migrantů a podmínky pro vstup do Česka podle nich nesplnilo přes 500 lidí.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Dva členové ochranky prezidenta kradli náboje, čelí obžalobě ze zpronevěry

Státní zástupce obžaloval dva členy ochranky prezidenta Miloše Zemana ze zpronevěry střeliva. Muži podle obžaloby kradli náboje, státu způsobili škodu 142 tisíc korun, informoval na webu Městského státního zastupitelství v Praze jeho mluvčí Aleš Cimbala. Jeden z obžalovaných se měl dopustit i přečinu nedovoleného ozbrojování, bez povolení si totiž ve "značném množství opatřil zakázané střelivo."

"K opakovaným dotazům veřejných sdělovacích prostředků na trestní věc týkající se trestního stíhání dvou fyzických osob z řad příslušníku Policie ČR zařazených k výkonu služby v rámci Oddělení služební přípravy Odboru zvláštní ochrany Útvaru pro ochranu prezidenta ČR si dovoluji veřejnost stručně informovat, že státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze podal dne 21. září tohoto roku k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 obžalobu na dvě fyzické osoby," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy