Agresivní rituál zaskočil judo. Facky byly ještě málo tvrdé, hájila trenéra závodnice

jšk
28. 7. 2021 12:46
Německá judistka Martyna Trajdosová hájila Claudia Pusu poté, co s ní kouč během olympijských her v Tokiu brutálně otřásl a v předzápasovém rituálu jí nafackoval.
Martyna Trajdosová v zápase proti Szofi Ozbasové
Martyna Trajdosová v zápase proti Szofi Ozbasové | Foto: Reuters

Předzápasový rituál německé judistky polského původu Martyny Trajdosové a jejího kouče Claudia Pusy před duelem proti Maďarce Szofi Ozbasové v kategorii do 63 kilogramů vzbudil pozdvižení na sociálních sítích.

Čtyřiapadesátiletý trenér, který je původem z Rumunska, svou svěřenkyní hrubě zatřásl a nakonec ji vlepil dvě facky. Trajdosová následně zamířila na tatami, nicméně svůj zápas s Ozbasovou nakonec prohrála. Po utkání ale svého trenéra hájila. A na instagramu následně vysvětlila, co se vlastně stalo.

"Ano, na videu to vypadá jako hodně intenzivní cloumání a přála bych si, abych dneska mohla psát o něčem jiném. Ale jak už jsem řekla, je to rituál, který jsem sama vyžadovala před zápasem. Můj trenér udělal jen to, co jsem chtěla, aby mě vybudil," napsala Trajdosová. "Ty facky byly asi málo tvrdé," dodala směrem k porážce.

Reagovala tak na nesčetné otázky, jestli je po "motivační intervenci" zdravotně i psychicky v pořádku. Její argumenty ovšem nestačily Mezinárodní judistické federaci, která německého kouče varovala kvůli "špatnému chování, které předvedl." Podle IJF je judo "vzdělávací sport a jako takové nemůže takové chování tolerovat".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy