Korejci hráli přesně to, co jsme od nich čekali. Jsou v euforii, řekl Jandač

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 2. 2018 19:21
Výkon Korejců ve čtvrtečním utkání nebyl pro trenéra české hokejové reprezentace Josefa Jandače překvapením.
Josef Jandač
Josef Jandač | Foto: Reuters

Kangnung - Základní úkol v podobě zisku tří bodů v úvodním zápase olympijského turnaje v Pchjongčchangu čeští hokejisté splnili a potěšili tak trenéra Josefa Jandače. Kouč národního týmu si uvědomoval, že ve hře byla řada nedostatků, na kterých budou muset hráči zapracovat, nejdůležitější však bylo, že domácí Koreu porazili.

"Bylo to těžké utkání a pro nás důležité první vítězství. Bylo to trošku nervózní, hlavně v první třetině," řekl Jandač po zápase, který Česko vyhrálo 2:1.

Jako první se sice prosadila Korea, ale Jan Kovář a Michal Řepík ještě v první třetině průběh utkání otočili. "V okamžiku, kdy jsme šli do vedení, tak jsme doufali, že přidáme nějaký gól, abychom se trošku zklidnili. Ten ale nepřišel, i když jsme nějaké šance měli," uvedl Jandač.

I kvůli tomu byl závěr nervózní. "Když se to chýlilo ke konci, bylo to pro kluky těžké. Šlo o to, abychom neudělali nějakou chybu. Nečekali jsme nic jednoduchého, Korejci hráli přesně to, co jsme čekali. Bojují, jsou brusliví a hrají na hranici sebeobětování," řekl Jandač.

Poukázal na fakt, že soupeřovo nadšení zvyšoval těsný výsledek. "Když se odskočí na více gólů, tak jejich mentalita není taková. I nám by se lépe hrálo. Jak byli ve hře, bylo to dramatické utkání," uvedl.

Češi se tak museli až do poslední vteřiny obávat o osud utkání. Korejci v závěru hráli více než minutovou power play a tlačili se za vyrovnáním. "Zatrnulo nám. Samozřejmě vícekrát. Za stavu 2:1, když je nějaká šance, tak je to samozřejmě nepříjemné," přiznal Jandač.

Další utkání čeká český výběr v sobotu, kdy se utká s Kanadou. "Musíme zlepšit hlavně hru v pěti a hrát pospolu. Dnes jsme byli zbytečně roztažení. Vedle toho musíme zlepšit fyzickou hru, v osobních soubojích jsme nebyli dostatečně silní," řekl Jandač s tím, že hra jeho svěřenců se změní i díky kvalitě soupeře.

"Teď nás čeká jeden z favoritů, tohle byl outsider, i když se jednalo o domácí tým. Korejci tady hrají v euforii a nemají co ztratit. Pro nás to bylo povinné vítězství, těžké vstupní utkání a já tady nebudu, když jsme ho vyhráli, někoho shazovat. Není to úplně jednoduché. Je to olympiáda a počítá se vítězství. Teď nás čeká jiný soupeř a věříme, že hra bude jiná," dodal Jandač.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy