Povyk v Pchjongčchangu. Dvojníci Trumpa a Kima klábosili o válce, pořadatelé je museli vyvést

František Typovský František Typovský
9. 2. 2018 16:15
Slavnostní zahájení olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu přineslo také bizarní kauzu. Pořadatelé ze stadionu vyvedli imitátory Donalda Trumpa a Kim Čong-una.
Dvojníci Donalda Trumpa a Kim Čong-una se potkali na zahajovacím ceremoniálu olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu.
Dvojníci Donalda Trumpa a Kim Čong-una se potkali na zahajovacím ceremoniálu olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. | Foto: ČTK

Pchjongčchang - Zatímco se na ploše stadionu v Pchjongčchangu během zahajovacího ceremoniálu olympijských her promenádovali sportovci z různých koutů světa, na tribunách rozpoutali dva muži pořádný povyk. Imitátoři amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una se domluvili na společném setkání, vyfotili si selfie a vedli hlasitý sarkastický monolog o nukleární válce. 

Oba muži na sobě měli klasické oblečení obou výrazných figur světové politiky. Trumpův dvojník byl v obleku, s tradiční dlouhou kravatou a červenou čepicí s nápisem "USA", jeho "severokorejský" protějšek měl na sobě pro změnu dlouhý kabát, který Kim Čong-un často nosí.  

Kamerám, které snímaly nástup jednotlivých výprav na plochu, sice záběry dvojice unikly, pořadatelům ovšem nikoli. Oba dvojníky brzy zaregistrovali diváci poblíž a začali na dvojici hlasitě upozorňovat. Nejprve byli Korejci mírně zděšeni, následně už se však s oběma pány chtěli fotit. "Když jsme se tam objevili, byli jsme jako rockové hvězdy," okomentoval dění Kimův dvojník. Pořadatelé, kteří během celého zahajovacího ceremoniálu dbali na zvýraznění jednoty Korejského poloostrova, ovšem nechali oba muže vyvést ze stadionu. 

Vyvedení dvojníků Donalda Trumpa a Kim Čong-una rozpoutalo na sociálních sítích vlnu pobavených reakcí. Drtivá většina uživatelů samozřejmě pochopila, že se jednalo o předem domluvenou akci, což většina komentátorů a uživatelů ocenila. Například reportérka amerického deníku The Washington Post na svůj twitterový účet napsala toto: "Dvojníci Trumpa a Kima se potkali na stadionu a poté v míru odešli. To je nejlepší ukázka olympijského ducha!"

 

Právě se děje

před 11 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy