Kejval přišel o jmenování členem MOV. Kvůli anonymu, který upozornil na machinace s dotacemi

ČTK Jiří Škuba ČTK, Jiří Škuba
13. 9. 2017 20:33
Měl to být slavnostní okamžik, na kterém Jiří Kejval pracoval několik let. Místo jmenování členem Mezinárodního olympijského výboru se však šéf ČOV vrátil z Limy domů bez fanfár.
Jiří Kejval
Jiří Kejval | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Jiří Kejval nebude v Limě usilovat o zvolení do Mezinárodního olympijského výboru. Předseda Českého olympijského výboru se dnes předčasně vrátil z Peru a oznámil, že svou kandidaturu prozatím odkládá, protože se chce nejdříve zaměřit na vyřešení současné situace v českém sportu, poznamenaném dotační aférou.

Důvodem má být anonymní dopis, který přišel do sídla MOV v Lausanne a který upozorňuje na manipulace s dotacemi pro sport v České republice. Autor v něm zmiňuje to, že mezi obviněnými jsou viceprezident ČOV Miroslav Pelta nebo bývalý šéf sportovního odboru na ministerstvu školství Zdeněk Bříza a že do kauzy bylo zapojeno 50 dalších osob. 

Jmenování Kejvala mělo být pouze formální záležitostí. Za současné situace však šéf MOV Thomas Bach kandidaturu českého funkcionáře odmítl, alespoň to tvrdí velmi dobře informovaný zdroj Aktuálně.cz.

"Požádal jsem kolegy z Mezinárodního olympijského výboru, aby přesunuli mou volbu za stálého člena MOV na únor příštího roku. Důvodem je současná situace v českém sportu, na jejíž řešení se nyní chci soustředit. MOV plně respektuje mé rozhodnutí a podporuje mě v něm," sdělil Kejval médiím. K informaci o anonymním dopise se vyjádřila tisková mluvčí ČOV Barbora Žehanová: "Anonymy jsou dětinská trapnost a je zbytečné je jakkoli komentovat."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy