Kam zmizeli sběrači míčků? divila se Strýcová. Že by šli na svačinu?

ČTK ČTK
6. 8. 2016 19:51
Barboru Strýcovou v prvním kole olympijského turnaje zarazila nepřipravenost sběračů míčků.
Barbora Strýcová v prvním kole olympijského turnaje
Barbora Strýcová v prvním kole olympijského turnaje | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Nezvyklé scény zažívala tenistka Barbora Strýcová v prvním kole olympijského turnaje v Riu de Janeiro. Sběrači a pořadatelé pořádně nevěděli, co dělat, až vznikaly komické situace.

"Bylo to zvláštní, všechno kolem nebylo na sto procent připravené. Je to škoda, protože olympiáda je jednou za čtyři roky a mělo by to být tip ťop," řekla jednadvacátá hráčka světa Strýcová po svém prvním vyhraném utkání na OH.

V duelu s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou, kterou zdolala 7:6 a 6:1, se třeba stalo, že sběračka u sítě posílala míč k zadní lajně v době, kdy si hráčky už nadhazovaly na druhý servis. "Byla jsem trošku v šoku. Sběrači nevěděli kdy, co a jak posílat, takže jim to musel hlavní rozhodčí vysvětlit," řekla Strýcová.

Zmatených sběračů jí bylo místy až líto. "Chudinky někdy nevěděli, co se tam děje, ale jak jsme hrály déle a déle, tak to bylo dobrý," uvedla plzeňská rodačka.

V prvním setu se dokonce stalo, že jedna parta sběračů odešla střídat, ale druhá se zapomněla a přišla později. Tenistky tak na sběrače čekaly. "Obě jsme s Yaninou byly paf. Co se děje? Kde jsou? Šli na svačinu? Tři minuty jsme čekali, než dostaneme balony. Tak to bylo zvláštní. To se mi ještě nikdy nestalo," řekla Strýcová.

Zpočátku se nezvyklým chováním sběračů a hlukem v hledišti nechala rozhodit. Možná ještě víc to ale vadilo soupeřce, která hraje strojový tenis. "Jak jsme různě čekaly, tak to prospělo spíš mně," přikývla Strýcová a šéf českých tenistů v Riu Petr Pála souhlasil. "Bylo to k její pomoci, ale je to taky nepříjemné," řekl fedcupový kapitán.

Štěpánkovi chyběl ručník i míče

Nezvyklý start utkání měli i deblisté Radek Štěpánek a Lukáš Rosol. Když přišli na kurt před zápasem se Španěly Robertem Bautistou a Davidem Ferrerem, rozhodčí se jim omlouval, že chybí ručníky. "Šel to řešit a přišel za dvě minuty s tím, že se omlouvá, že nemá náhradní míče, že máme jen ty na rozehrávku a že snad v jejím průběhu druhé míče dorazí," řekl sedmatřicetiletý Štěpánek.

I dvojnásobného daviscupového vítěze překvapilo, že na olympiádě není vše připraveno, jak by mělo. "Jasně, mělo by to fungovat. V Brazílii se hrají normální turnaje, takže tady vědí, jak to obyčejně funguje, ale olympiáda je výjimečný turnaj se vším všudy," řekl Štěpánek. S Rosolem zápas proti španělskému páru prohráli 1:6 a 4:6. "Všechno nakonec dorazilo, takže to zápas neovlivnilo," řekl.

Podle Rosola odpovídá organizace turnaji nižší kategorie. "Nevím, jestli se to dá s akcí ATP úplně srovnávat, spíš s lepším challengerem," uvedl. "Je vidět, že všechno honí na poslední chvíli. V Pekingu fungovalo všechno na minutu, v Londýně taky fantastický, ale tady to je taková exotika," dodal Štěpánek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy