V euforii zahodil přilbu, ale Japonci mu ji zas vrátili. Zlatý Daler věří Bábkovi

V euforii zahodil přilbu, ale Japonci mu ji zas vrátili. Zlatý Daler věří Bábkovi
Československá výprava na olympiádě v Tokiu 1964 získala celkem 14 medailí, z toho pět zlatých. Více cenných kovů Češi ani Čechoslováci na letní olympiádě nikdy nezískali. (Na snímku vidíte slavnostní nástup československé výpravy, která čítala 104 členů.)
Československým symbolem her se stala gymnastka Věra Čáslavská, která se postarala o tři z pěti českých zlatých medailí. Získala je ve víceboji, přeskoku a na kladině. A navíc ještě přispěla ke stříbru v týmové soutěži.
Čtvrtou medaili přidal vzpěrač Hans Zdražila a o poslední zlato se postaral dráhový cyklista Jiří Daler. Brněnský rodák nenašel přemožitele ve stíhacím závodě.
Daler postupně vyhrál rozjížďku, čtvrtfinále i semifinále nad Dánem Prebenem Isakssonem, po kterém v euforii zahodil svoji přilbu mezi diváky.
Foto: Ivana Roháčková
yac yac
18. 7. 2021 7:04
Na tokijské olympiádě v roce 1964 nezářila jen Věra Čáslavská, ale také dráhový cyklista Jiří Daler, který si přivezl z Tokia zlato ze stíhacího závodu. "Tehdy to byla ještě taková přátelská olympiáda bez obrovských kontrol. Dokonce jsme měli i čajový dýchánek s děvčaty v kimonech. Každý se s námi chtěl vyfotit a třeba něco vyměnit," vzpomíná Daler.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy