reklama
 
 
5:00 • Zimní olympijské hry • 11. den

Jedenáctý den ZOH živě

Dobrý den. Vítáme vás u online přenosu z jedenáctého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. 

5.00

Závěrečný týden olympiády nezačal pro české barvy úspěšně. Snowboardistky Šárka Pančochová a Kateřina Vojáčková nepostoupily z kvalifikace snowboardistek v Big Airu do finále.

5:10

Rovněž krasobruslařský taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka se nejspíš nevejde mezi dvacítku postupujících po krátkém tanci. Česká dvojice je zatím osmnáctá, ale pět nejlepších ještě pojede.

5:10

Na turnaji hokejistek začíná semifinále, Finky se pokusí čelit favorizovanému týmu USA.

5:20

V Pchjongčchangu se dnes rozdají jen tři sady medailí. Druhou polovinu soutěže absolvují od 12:15 SEČ závodníci na dvojbobech včetně dvou českých posádek, skokani na lyžích Roman Koudelka, Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa budou mít od 13:30 v soutěži družstev poslední šanci vylepšit svou bilanci. Rychlobruslaře čeká nejkratší sprint.

5:30

Výsledky kvalifikace Big Airu snowboardistek: 1. Gasserová (Rak.) 98,00, 2. Fudžimoriová 94,25, 3. Iwabučiová (obě Jap.) 92,75, …19. Pančochová 65,50, 26. Vojáčková (obě ČR) 19,00 - nepostoupily.

5:45

Lyžař Mathieu Faivre byl vyloučen z francouzského týmu a musí opustit hry v Pchjongčchangu. Důvodem bylo nevhodné vyjádření po dojezdu nedělního obřího slalomu, ve kterém šestadvacetiletý závodník obsadil sedmé místo. Přijde tak o možnost startovat v závodě smíšených družstev.

Faivre, který na loňském mistrovství světa získal s francouzským týmem zlato, byl vyloučen za rozhovor po dojezdu obřího slalomu. "Jsem znechucen. Myslel jsem, že budu první, ale když jsem viděl (průběžné) páté místo, byla to pro mě facka," prohlásil.

Poté měl zhodnotit výsledek francouzských kolegů z reprezentace, protože Alexis Pinturault získal stříbro, Thomas Fanara byl pátý a Victor Muffat-Jeandet šestý. "To je opravdu moje poslední starost. Jsem tady kvůli sobě. Jestli ostatní dosáhli na výsledky, které chtěli, tak je to pro ně jen dobře," dodal.

"Mathieu se z disciplinárních důvodů vrátí do Francie. Jeho komentáře po závodě neodpovídaly týmovému duchu, takže nebude nominován do závodu družstev," řekl šéf francouzské sjezdařské reprezentace David Chastan.

5:55

Výsledky krasobruslení - taneční páry, krátké tance: 1. Virtueová, Moir (Kan.) 83,67, 2. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 81,93, 3. Hubbellová, Donohue 77,75, 4. Shibutaniová, Shibutani (všichni USA) 77,73, 5. Cappelliniová, Lanotte (It.) 76,57, 6. Bobrovová, Solovjov (OSR) 75,47, …23. Mansourová, Češka (ČR) 53,53 - nepostoupili do volných tanců.

Taneční pár Courtney Mansourová a Michal Češka při krátkém tanci na OH v Pchjongčchangu Taneční pár Courtney Mansourová a Michal Češka při krátkém tanci na OH v Pchjongčchangu | Foto: Reuters
6:00

V prvním semifinále turnaje hokejistek to na senzaci nevypadá, Američanky vedou po úvodní třetině nad Finkami 2:0.

Američanka Meghan Dugganová odjíždí po střetu s Finkou Ronjou Savolainenovou v semifinále turnaje hokejistek na OH v Pchjongčchangu Američanka Meghan Dugganová odjíždí po střetu s Finkou Ronjou Savolainenovou v semifinále turnaje hokejistek na OH v Pchjongčchangu | Foto: Reuters
6:10

Ruský curler Alexandr Krušelnickij, který měl na hrách v Pchjongčchangu pozitivní test na zakázané meldonium, vrátil akreditaci a opustil olympijskou vesnici. Bronzový medailista z mixu, kde startoval s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou, nyní čeká na výsledky analýzy B vzorku, které by měly být známy dnes.

Podle trenéra ruských curlerů Dimitrije Melnikova bral Krušelnickij meldonium pouze do jeho zákazu v roce 2016. Pokud by se provinění potvrdilo, šlo by o druhý dopingový případ her v Koreji. O první se ještě před jejich startem postaral japonský rychlobruslař na krátké dráze Kei Saito, který neprošel mimosoutěžní kontrolou na diuretikum acetazolamid.

Rusové Anastasia Bryzgalovová a Alexandr Krušelnickij ve vítězném zápase o bronz v curlingové soutěži mixů na ZOH 2018 Rusové Anastasia Bryzgalovová a Alexandr Krušelnickij ve vítězném zápase o bronz v curlingové soutěži mixů na ZOH 2018
6:20

Český taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka do finále nepostoupil, v krátkém tanci je zklamalo ohodnocení od rozhodčích.

6:30

Turnaj hokejistek se na příštích zimních olympijských hrách v Pekingu 2022 rozšíří z osmi týmů na deset. Zvýšení počtu účastnických družstev dnes potvrdil prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel.

O rozšíření počtu týmů požádali organizátoři pekingských her, aby měla možnost na turnaji startovat domácí Čína. Změna by také mohla pomoci k premiérové účasti pod pěti kruhy českým hokejistkám, které loni na kvalifikačním turnaji o Pchjongčchang ztroskotaly až v rozhodujícím posledním duelu na Švýcarsku.

6:45

Česká lyžařka Kateřina Pauláthová  obsadila 40. místo v tréninku sjezdu. Na vítěznou Stephanii Vernierovou z Rakouska ztratila 5,21 vteřiny.

6:55

Výsledky curlingu žen: USA - Dánsko 7:6, Japonsko - Kanada 3:8, Švédsko - Korea 6:7, OSR - Švýcarsko 2:11. Průběžné pořadí: 1. Švédsko a Korea 5 výher/1 prohra, 3. Japonsko 4/2, 4. USA, Velká Británie, Čína a Kanada 3/3, 8. Švýcarsko 2/4, 9. OSR a Dánsko 1/5.

7:10

Čeští hokejisté díky vítězství ve skupině postoupili přímo do čtvrtfinále, které je čeká ve středu. Přečtěte si analýzu jejich dosavadního vystoupení v Pchjončchangu.

7:27

Se třemi českými medailemi má co do činění bývalý učitel ze základní školy ve Vrchlabí Aleš Suk. V mládí učil a trénoval Evu Samkovou, Michala Krčmáře Karolínu Erbanovou. Ta mu za poskytnutou péči poděkovala prostřednictvím Instagramu.

To jsme my - Sukovy dětí One teacher - three olympic medals #vrchlabi

Příspěvek sdílený Karolina erbanova (@karolinaerbanova),

7:43

Česká snoboardistka miluje adrenalin, neúspěch v kvalifikaci ani úrazy a zranění ji od závodění neodradí.

7:53

Rychlobruslařská dráha bude. Jen ne hned a pro reprezentaci. V plánu je spíš hala pro veřejnost, aby rychlobruslaři nabrali širší členskou základnu. "Děti se sice mohou sklouznout na hokejových zimních stadionech, ale to jde jen do určitého věku a výkonnosti, pak už je to nebezpečné, křečka také nemůžete chovat v krabičce od sirek," řekl sekretář svazu rychlobruslení Jindřich Pařík.

8:00

Shrňme si, co se dosud v jedenáctém dni olympiády v Pchjongčchangu událo:

 • Šárka Pančochová nepostoupila z kvalifikace v Big Airu, stejně jako Kateřina Vojáčková
 • Do volných jízd párů nepostoupili ani krasobruslaři Courtney Mansourová Michalem Češkou
 • Ruský curler Alexandr Krušelnickij, který měl pozitivní test na zakázané meldonium, vrátil akreditaci a opustil olympijskou vesnici
 • Curlingový turnaj žen vedou Švédky a Korejky před Japonkami
 • Lyžař Mathieu Faivre byl vyloučen z francouzského týmu. "Jeho komentáře po závodě neodpovídaly týmovému duchu," řekl řekl šéf francouzské sjezdařské reprezentace David Chastan. Více níže v online přenosu
8:11

Hokejistky USA jsou prvními finalistkami olympijského turnaje v Pchjongčchangu. V semifinále potvrdily roli velkých favoritek a porazily Finky jednoznačně 5:0. Již nyní je jasné, že se dočkají minimálně obhajoby stříbra ze Soči.

Američanka Gigi Marvinová slaví gól v síti Ruska Američanka Gigi Marvinová slaví gól v síti Ruska

autoři: Sport, ČTK, Marek Janoš | 19. 2. 2018 5:03

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama