Japonec prodával falešné olympijské medaile, přišla si pro něj policie

ČTK ČTK
4. 8. 2020 15:11
Tokijská policie zatkla čtyřiapadesátiletého Japonce, kterého podezřívá z prodeje falešných olympijských medailí. Kijojuki Wada je obviněn, že v prosinci a lednu prodal 63 kusů trofejí za umístění na stupních vítězů a vydělal tím 563.000 jenů (asi 119.000 korun).
Olympijské medaile pro Tokio 2020
Olympijské medaile pro Tokio 2020 | Foto: Reuters

Muž nařčení odmítá, i když v jeho domě policie našla dalších 21 kusů falešných medailí. Wada to podle japonského listu Mainiči vysvětlil tím, že je koupil na čínském serveru.

Celníci v Tokiu v březnu odhalili, že se z Číny dovážejí falešné olympijské medaile. Ty byly velikostí a designem velmi podobné těm originálním, které byly představeny loni v červenci a o něž měly v těchto dnech bojovat sportovci na olympijských hrách. Ty se ale kvůli pandenmii koronaviru uskuteční až za rok.

Koukalová bojuje s koronavirem po svém, vyhýbá se focení s fanoušky | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Muž souzený za pokus vraždy pošťáka a jeho přítelkyně se přiznal, hrozí mu výjimečný trest

Jednadvacetiletý Patrick Wächter, který se v pondělí začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že si loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy