Jako by mi bylo dvanáct, popsal Štěpánek. Tenisté rozpoutali v Riu bujarou oslavu

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 8. 2016 6:40
České olympioniky v Riu de Janeiro nadchl bronzový úspěch tenistů Radka Štěpánka a Lucie Hradecké. Oba medailisté ze smíšené čtyřhry zažili neopakovatelné pocity euforie, s nimiž se podělili se zbytkem výpravy.
Radek Štěpánek a Lucie Hradecká s olympijskými medailemi
Radek Štěpánek a Lucie Hradecká s olympijskými medailemi | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Lekli se pestrobarevných konfet, které jim vystřelili nad hlavu. Popisovali, co prožívali po využitém mečbolu a pak bronzoví olympijští medailisté z tenisové smíšené čtyřhry Radek Štěpánek a Lucie Hradecká rozskákali při oslavách svého cenného kovu Český dům.

"Kdo neskáče, není Čech! Hop, hop, hop!" burcoval Štěpánek s mikrofonem v ruce. Vedle něj hopsala Hradecká a bronzové kovy se jim houpaly na krku. "Byl to výbuch, erupce radosti. Myslím, že v ten moment mi bylo tak dvanáct let," popisoval sedmatřicetiletý Štěpánek na pódiu, co prožíval po využitém mečbolu.

Už jako tříletý, když v Karviné tahal nahatý v teniskách raketu za sebou po kurtu, snil o velkém úspěchu. "Že se mi jednou něco takového povede, a nám se to povedlo. Sny jsou od toho, aby se plnily. Jsem hrdý, že jsem Čech," řekl Štěpánek. "Jsme šťastní, že se nám to povedlo, a moc si toho vážíme," dodala Hradecká.

Štěpánek smekl před Hradeckou

Na obrazovce se opakoval i prohoz Hradecké v posledním gamu utkání o bronz proti indickému páru. "To byl medailový prohoz. Mockrát jsem takovou ránu od dam po chlapském tvrdém úderu neviděl. Smekám," chválil Štěpánek spoluhráčku.

Telefony bronzových medailistů zahltily gratulace. "Mám vypnuté pípání, jednou za čas se podívám a je tam padesát, sto nových zpráv. Jsem za to moc rád a vážím si podpory všech fanoušků a celé naší země. Tohle jde zažít, jen když hraju za svou zemi, a jsem pyšný za podporu, kterou máme," řekl Štěpánek.

Hradecká už je dvojnásobnou olympijskou medailistkou. Před čtyřmi lety získaly s Andreou Hlaváčkovou v Londýně stříbro. "Zní to hezky," usmála se a dodala:

"Není úplně špatný mít dvě olympijské medaile. Není to ale jen moje zásluha, ale všech okolo - trenéra, rodičů, fanoušků, bez podpory bych tyhle placky neměla."

Štěpánka láká olympiáda v Tokiu

Štěpánek a Hradecká hráli mix už na olympiádě v Londýně, kde vypadli v 1. kole. Po bronzu v Riu je možné, že spolu vytvoří pár i v Tokiu 2020.

"Od třiceti let se mě ptají, kdy budu končit, ale už na to neodpovídám. Skončím, až skončím," řekl Štěpánek. "Mám na krku bronz, tak neřeknu, že tím to skončilo. Ale říkám si, že za čtyři roky by bylo pěkný mít sestřičku, ale trošku s jinou barvou. Je to dlouhá doba, ale dokud mi budou síly stačit, tak se budu rvát," uvedl.

V neděli večer plánovali Štěpánek s Hradeckou zapomenout na mobil a slavit svůj úspěch. "Pořádně," řekli. Už v pondělí ale Štěpánek nasedne na letadlo a zamíří do New Yorku, kde se pokusí z kvalifikace probít do grandslamového US Open.

 

Právě se děje

Další zprávy