Iron Man vládl v ledovém korytu skeletonistům. Získal zlato, pak vypnul telefon a šel spát

ČTK ČTK
16. 2. 2018 6:47
Korejec Jun Song-pin vyhrál jako první Asijec olympijský závod ve skeletonu.
Vyčerpaný Korejec Jun Song-pin v cíli vítězného skeletonu na ZOH 2018
Vyčerpaný Korejec Jun Song-pin v cíli vítězného skeletonu na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Skeleton má poprvé olympijského vítěze z Asie. Na hrách v Pchjongčchangu vyhrál domácí reprezentant Jun Song-pin před Nikitou Tregubovem z týmu olympijských sportovců z Ruska a Britem Domem Parsonsem.

Třiadvacetiletý Jun Song-pin potvrdil formu z úspěšné sezony, ve které vyhrál pět z osmi závodů Světového poháru. Předloňský mistr světa ukončil pod pěti kruhy nadvládu závodníků z Evropy a Severní Ameriky, kteří si rozdělili vítězství v šesti předchozích závodech.

"Nebyl jsem pod tlakem. Jel jsem na domácí trati, takže jsem si říkal, že když tady předvedu to, co obvykle, všechno dobře dopadne," řekl Jun Song-pin, jehož vítězství osladilo Korejcům začátek lunárního nového roku. "Teď vypnu telefon a půjdu si lehnout," dodal.

Jun Song-pin, který závodí v červené kombinéze a helmě komiksového superhrdiny Iron Mana, pro sebe získal první medaili z her v kariéře a pro Koreu vybojoval třetí medaili na domácí olympiádě. Navázal na zlato Lim Hjo-čuna v shorttracku na 1500 metrů a bronz Kim Min-soka z rychlobruslení na 1500 metrů.

"Nedal nám šanci," uvedl Parsons. "Je to dokonalý jezdec. Nemá žádné slabiny. Má skvělý start, jede v klidu a má i vynikající techniku. Je lepší než já," přidal Tregubov.

Bez medaile naopak skončil Martin Dukurs, který obsadil čtvrté místo těsně před svým starším bratrem Tomassem. Pětinásobný mistr světa a osminásobný vítěz Světového poháru se tak ani na čtvrtý a poslední pokus nedočkal olympijského zlata, které mu jako jediný úspěch chybí ve sbírce. Na kontě má stříbro ze Soči a Vancouveru.

Skeleton:

Muži:

1. Jun Song-pin (Korea) 3:20,55, 2. Tregubov (OSR) -1,63, 3. Parsons (Brit.) -1,65, 4. M. Dukurs -1,76, 5. T. Dukurs (oba Lot.) -2,19, 6. Kim Či-so (Korea) -2,43, 7. Jungk -3,05, 8. Grotheer -3,50, 9. Gassner (všichni Něm.) -3,55, 10. Rice (Brit.) -3,69.

 

Právě se děje

Další zprávy