Hrály proti sobě o olympijské zlato, teď spolu mají kapitánky hokejových rivalů dceru

Sport Sport
16. 11. 2017 14:39
Vedly proti sobě nesmiřitelné bitvy, třikrát se utkaly ve finále olympijského turnaje, nastupovaly proti sobě jako kapitánky USA a Kanady, dvou největších rivalů v ženském hokeji. Teď spolu mají Julia Chuová a Caroline Oullettová dceru Liv.
Julie Chuová a Caroline Oullettová s dcerou Liv
Julie Chuová a Caroline Oullettová s dcerou Liv | Foto: Twitter

Montreal/Praha - Bývaly velkými protivnicemi na ledě, v životě však tvoří pár. A 5. listopadu se hokejistkám Julii Chuové a Caroline Oullettové narodila dcera Liv.
"Jsem nadšená, že můžu prožívat tenhle neuvěřitelný moment s mou životní láskou a nejlepší kamarádkou Julií," napsala Oullettová na sociální sítě.

Osmatřicetiletá Kanaďanka Oulletová a o tři roky mladší Američanka Chuová proti sobě hrály už od dob svých studií. Oullettová hájila ve vysokoškolské lize barvy Minnesotské Univerzity Duluth, Chu nastupovala za Harvard, kde se stala nejlepší střelkyní v historii soutěže. Zajímavé je, že již tehdy si obě vybraly na dres stejné číslo - třináctku.
Se stejnými čísly proti sobě stanuly i v roce 2002 ve finále olympiády v Salt Lake City. Souboj pod pěti kruhy si zopakovaly i v letech 2010 a 2014, pokaždé brala zlato Oullettová (a další získala v roce 2006). Dohromady mají doma jedenáct zlatých medailí z mistrovství světa.
Od roku 2010 pak spolu hrály za Montreal a utvořily pár i v životě.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.

Další zprávy