Hrály jsme příšerně, jeden z našich nejhorších výkonů, řekla po vyřazení Williamsová

ČTK ČTK
8. 8. 2016 17:05
"Neřekla bych, že je to zničující porážka. Měly jsme možnost soutěžit za naši zemi a snažily jsme se předvést to nejlepší, co umíme. Jsme venku, ale byla to zábava a budeme si tyhle momenty a zápasy navždy pamatovat," řekla mimo jiné Serena Williamsová.
Serena a Venus Williamsovy.
Serena a Venus Williamsovy. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Americká tenistka Serena Williamsová připustila, že spolu se sestrou Venus odehrály v úvodním kole olympijského turnaje ve čtyřhře v Riu proti českému páru Barbora Strýcová, Lucie Šafářová příšerný zápas. Podle singlové světové jedničky proto nebylo divu, že obhájkyně zlata utrpěly velmi nečekanou porážku 3:6 a 4:6.

"Hrály jsme příšerně, předvedly jsme asi jeden z našich nejhorších výkonů. A výsledek to jasně ukazuje," řekla po zápase rozladěná Serena Williamsová.

"Byl to na první kolo opravdu těžký los, ale na ten jsme zvyklé, ten máme pokaždé. Ale prostě nám to nešlo. Nevím proč," pokrčila rameny mladší ze sesterského dua.

Přiznala, že se jí vůbec nedařilo na síti, kde ji především Šafářová často prohazovala. "Nehrála jsem tak, jak jsem potřebovala. Nepřebíhala jsem tak, jak bylo potřeba, neprohazovala jsem dobře. A o tom to bylo," řekla sebekriticky čtyřiatřicetiletá americká hvězda.

Královny olympijské čtyřhry chtěly v Riu navázat na předchozí tři deblová zlata ze Sydney, Pekingu a Londýna. Místo toho ale přišla jejich první společná porážka ve čtyřhře pod pěti kruhy.

"Neřekla bych, že je to zničující porážka. Měly jsme možnost soutěžit za naši zemi a snažily jsme se předvést to nejlepší, co umíme. Jsme venku, ale byla to zábava a budeme si tyhle momenty a zápasy navždy pamatovat. A myslím, že to je to nejdůležitější," řekla Serena Williamsová.

V Riu to byla patrně jejich poslední společná olympijská čtyřhra. Sereně bude při dalších hrách 38 let a Venus ještě o dva roky více. "Máme tolik olympijských deblových zlatých medailí, tolik grandslamových titulů... Bylo to neuvěřitelné," dodala Serena Williamsová, která na rozdíl od Venus ještě zůstala v singlovém pavouku a může ještě usilovat o obhajobu zlata ve dvouhře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy