Hradecká už je fit a v Riu absolvovala po příletu první trénink

ČTK ČTK
2. 8. 2016 21:58
Česká tenistka a stříbrná medailistka z minulých olympijských her z Londýna Lucie Hradecká dnes ráno přiletěla do dějiště olympiády. V Riu stihla jednatřicetiletá tenistka se svou deblovou spoluhráčkou Andreou Hlaváčkovou první trnénk.
Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou
Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou | Foto: Milan Kammermayer

Rio de Janeiro - Krátce po čtvrté hodině ráno vystoupila Lucie Hradecká na letišti v Riu de Janeiro. O devět hodin později už stála na kurtu a spolu se svou deblovou parťačkou Andreou Hlaváčkovou si vyzkoušela olympijský areál.

"Trénink byl i s jet legem super," usmála se Hradecká. Zatímco Hlaváčková "nasává" brazilskou olympijskou atmosféru od pátku, Hradecká přiletěla až dnes, jelikož léčila zraněný břišní sval. "Dala jsem si pár dnů volna a už je to stoprocentní. Je to dobrý," hlásila jednatřicetiletá Hradecká v Riu.

Polovička stříbrného olympijského páru z Londýna 2012 pocítila bolest na turnaji v Bastadu před čtrnácti dny. "Nemohla jsem servírovat. Každý tenista měl problém s břišním svalem, protože ten v servisu zabírá nejvíc, ale že by mě to takhle omezovalo, to jsem neměla. Ale už je to za mnou a v pohodě," řekla.

Zranění Hradeckou připravilo o turnaj v Praze

Kvůli zranění se musela odhlásit z dvouhry i čtyřhry na turnaji ITF v Praze. "Což mě strašně mrzelo," litovala, že se nemohly s Hlaváčkovou ukázat doma na Štvanici. "Máme před sebou olympiádu, takže byl klid lepší," řekla Hradecká.

Zraněné břicho nechávala především v klidu a známé a kamarády musela prosit, aby nevtipkovali. "Když to bolelo a někdo mě rozesmíval, tak jsem se chytala za břicho. Říkala jsem, žádné rozesmívání prosím," řekla Hradecká. V Riu už se ale při podařených výměnách a legráckách zase smála bez omezení.

Na zadním tréninkovém dvorci tenisového areálu v olympijském parku, za kterým bagry rovnaly půdu a dělníci z vysokozdvižných vozíků montovali lampy, hrála Hradecká naplno. "Přišlo mi, že jsem po letu, jet legu a všem možném dohromady odehrála super trénink. I jsem se cítila dobře pohybově," pochvalovala si.

Trénink hráčkám komplikoval silný vítr. Míček při nadhozu na podání odfoukl i hráčkám za záda. "Doufám, že se trošku uklidní a nebude takhle fučet," přála si Hradecká pro turnaj. "Aspoň to bylo jedním směrem. Když už, tak je dobré, když je to tam nebo zpátky a netočí se to všude možně," dodala Hlaváčková.

Na každém kroku je zatím v Riu znát, že se hodně věcí ještě dodělává. Plot u kurtů byl špinavý od prachu a dělníci domontovávali toalety. "Už jsem tady dřív byla a nepřijde mi, že by to tu bylo úplně nedodělané," řekla Hradecká a doplnila: "Třeba na grandslamech se taky dolaďuje všechno na poslední chvíli. Tady evidentně taky, ale zázemí vypadá dobře, na kurtech je všechno, co tam má být."

Před tréninkem se stihla ubytovat v olympijské vesnici, kde sdílí pokoj s Petrou Kvitovou. Hlaváčková bude bydlet se zápasnicí Adélou Hanzlíčkovou. "Jsem ráda, že už je tady Lucka se mnou a můžu si to víc užít. Doteď jsem tady byla sama, tak to nebylo úplně ono," řekla Hlaváčková, která dosud trénovala s Číňankami.

V olympijské vesnici se Hradecká stihla jen letmo rozkoukat. Od Hlaváčkové slyšela, že jídelna není tak dobrá jako před čtyřmi lety v Londýně. "Já si na snídaně vozím svoje. Ale viděla jsem, že rýži tam mají, takže jsem v klidu," usmála se Hradecká.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy