Hradecká s Hlaváčkovou atakují medaili, Štěpánek se nedočká

2. 8. 2012 20:44
Naopak Štěpánek s Hradeckou ve smíšené čtyřhře nestačili na britský pár Murray - Robsonová.
Andrea Hlaváčková v akci.
Andrea Hlaváčková v akci. | Foto: Reuters

Londýn - Deblový pár Lucie Hradecká - Andrea Hlaváčková si na olympiádě zahraje o medaile.

Ve čtvrtečním čtvrtfinále české reprezentantky zdolaly tchajwanskou dvojici Chia-Jung Chuang a Su-Wei Hsieh 6:3, 6:4.

O finále si zahrají neúspěšné finalistky nedávného Wimbledonu proti nejvýše nasazené dvojici olympijského turnaje Liezel Huberová - Lisa Raymondová.

Dnešní utkání české tenistky zahájily skvěle, rychle vedly 5:0 a zdálo se, že mají zápas pevně v rukou.

Pak ale Tchajwanky snížly na 3:5 a i když Češky sadu dorazily, dokázaly si Asiatky v následujících minutách vytvořit vedení 3:0.

Pak se ale Hlaváčková s Hradeckou znovu zvedly, vyhrály pět gemů v řadě a nakonec zápas při svém druhém mečbolu a podání Lucie Hradecké ukončily.

Štěpánek s Hradeckou nezvládli drama

Mezi osmi nejlepšími naopak bude chybět smíšený pár Radek Štěpánek - Lucie Hradecká. Čeští tenisté ve svém úvodním představení na turnaji sehráli nervydrásající duel s britskou dvojicí Laura Robsonová - Andy Murray. První sadu Češi ztratili v poměru 5:7 a špatně začali i druhý set. Jenže poté se zvedli a dovedli hru až do tie-breaku. V něm nejprve neproměnili tři setboly, odvrátili mečbol soupeřů a nakonec čtvrtý setbol proměnili.

V rozhodujícím super tie-breaku hranému do deseti bodů Češi vedli už 5:2, pak ovšem prohráli šest míčků v řadě a Britové si výhru vzít nenechali. Radek Štěpánek se tak vysněné medaile nedočká, ačkoli k ní v Londýně vedly hned tři cesty.