Gólman Laco bojoval i mimo branku, přesto slovenské naděje vyhasly. Norové slavili historický postup

I když se Ján Laco mohl v brance i za ní rozkrájet, porážce Slováků s hokejisty USA v osmifinále turnaje v Pchjongčchangu zabránit nedokázal.
Slováci se utkali s Američany na turnaji už podruhé a po těsné porážce 1:2 v základní skupině nezvládli ani odvetu.
První třetina byla oboustranně velmi opatrná a příliš vzruchu nenabídla.
Úvodní trefa přišla až po odehrání 96 vteřin druhé části. Laco vychytal nájezd Terryho, ale Donato se snadno dostal ke kotouči a z kruhu otevřel skóre.
Začátek 23. minuty byl zásadní pro celý zápas. Nagy dostal menší trest za najetí do amerického gólmana, v pokračující hře navíc Čajkovský sestřelil Donata a s trestem na pět minut a do konce utkání za zákrok na hlavu musel předčasně do kabin.
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 20. 2. 2018 11:22
Prohlédněte si fotografie ze zápasu Slovensko - USA, který rozhodl o tom, že ve čtvrtfinále ZOH se čeští hokejisté utkají s americkým výběrem, a také snímky z duelu Norů se Slovinci.