Hlaváčková hrála i se zlomeninou oční kosti a obvinila Hingisovou. Dobře věděla, kam pálí, řekla

ČTK ČTK
14. 8. 2016 6:51
Bitvu o medaili nechtěla skrečovat, hrála i se zlomeninou v obličeji. Andrea Hlaváčková nastoupila do sobotního tenisového zápasu po boku Lucie Hradecké, ale společně prohrály s českým duem Strýcová - Šafářová. Po zápase přiznala, že změnila názor na úder Hingisové, která jí zranění v pátek způsobila.
Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Česká tenistka Andrea Hlaváčková neposlechla lékaře a nastoupila do včerejšího utkání o třetí místo ve čtyřhře na olympijských hrách se zlomeninou podočnicové kosti. Utrpěla ji po úderu míčkem v pátečním večerním semifinále, v němž potom Hlaváčková společně s Lucií Hradeckou prohrály souboj o postup do finále proti švýcarské dvojici Timea Bacsinszká, Martina Hingisová. Právě Čechošvýcarka Hingisová Hlaváčkovou míčkem trefila.

Stříbrná medailistka z Londýna večer duel dohrála, ale potíže nastaly hned po zápasu. Oko jí nateklo a objevil se krevní výron. Lékaři se vylekali. "Jeli jsme okamžitě do vesnice, tam jedna proteinová tyčinka a šup do nemocnice," líčila dnes Hlaváčková.

Pět hodin byla v péči doktorů, podstoupila nejrůznější vyšetření včetně rentgenů a CT hlavy. Do pěti do rána ji zkoumali. "Neuvěřitelný servis. Měla jsem velké štěstí, že se mi v oku nic neporanilo," konstatovala. Vyhráno ale ještě nemá, po návratu do České republiky ji čekají další vyšetření a není vyloučena ani operace.

Přesto Hlaváčková boj o bronz nevzdala, i když doktoři byli proti. "Doporučovali jsme jí, aby nehrála," uvedl lékař Vlastimil Voráček. "Říkali, že mi absolutně rozumí, že chci jít hrát, a nechali to na mně," doplnila Hlaváčková. "Ale měla jsem strach z každého míčku, který proletěl kolem, mohl by to být velký průšvih," přiznala.

Tenistka se podívala na záznam kritické chvíle v semifinále při mečbolu českých hráček. Jejich soupeřky po incidentu zápas otočily a nakonec vyhrály. Hlaváčková dokonce změnila názor, že to Hingisová udělala nerada. "Myslela jsem, že šlo o věc, která se v deblu stává. Ale jestli někdo na světě ví, kam mu letí úder, tak je to Hingisová. Trefila to přímo do mě," uvedla.

Hingisové se nelíbil timeout na ošetření

Reakce Hingisové Hlaváčkovou překvapila. Když si totiž vyžádala čas na ošetření, Čechošvýcarce se to moc nelíbilo. "Nebudu jí to nikdy vyčítat, ale myslím, že by se spíš mohla přijít zeptat, jestli jsem v pohodě. Trochu mě to zklamalo," řekla.

Hlaváčková přiznala, že její rozhodnutí hrát bylo možná hloupé. "Hrdá na to nejsem," uvedla. "Doktoři jsou od toho, aby se poslouchali. A já to neudělala. Riskla jsem to. Snad budu v pořádku na US Open," dodala s vysvětlením, že hrála hlavně kvůli tomu, že neměla žádné bolesti.

Z Ria si tak odveze silný zážitek. "Na to nikdy nezapomenu. Měli jsme na raketě stříbrnou a zlatou medaili a najednou máme bramboru a tak strašné zranění, že musím domů a možná řešit operaci," litovala tenistka. Do Prahy se vydá v pondělí speciálem.

"Konzervativní léčení je možné, ale během jednoho týdne se ukáže, jak se to vyvine," řekl Voráček. "Mohlo při utkání dojít k infekci, takže má antibiotika, ale i k porušení funkce pohybu oka. Risk to samozřejmě byl," konstatoval.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy