reklama
 
 

Hingisová se Hlaváčkové omlouvat nebude. Je to čtyřhra, s tím musí počítat, řekla

15. 8. 2016 7:55
Legendární švýcarská tenistka se rovněž vyjádřila k incidentu z olympijských her v Riu, kdy trefila míčem do oka českou protihráčku Andreu Hlaváčkovou. Hingisová jakýkoli úmysl vyloučila.

Rio de Janeiro - Švýcarská tenistka Martina Hingisová necítí vinu za to, že v pátečním utkání semifinále dámské čtyřhry na olympijských hrách v Riu de Janeiro trefila do oka českou protihráčku Andreu Hlaváčkovou.

Hvězdná deblistka se k incidentu vyjádřila pro švýcarský tisk a byla poměrně strohá. Jakýkoli úmysl jednoznačně vyloučila.

„Musely jsme odvracet mečbol. Chtěla jsem hrát míč jejím směrem, s čímž musí ve čtyřhře počítat. A míč nakonec letěl výše, než jsem chtěla,“ podotkla Hingisová, která společně s Timeou Bacsinszkou nakonec na zlaté medaile nedosáhla, ve finále švýcarský pár nestačil na ruskou dvojici Jekatěrina Makarovová, Jelena Vesninová.

Hlaváčková po úderu na oko utrpěla zlomeninu podočnicové kosti a Švýcarku za ránu z voleje poměrně ostře zkritizovala, byť původně tvrdila, že Hingisová rozhodně nic neudělala úmyslně.

"Myslela jsem, že šlo o věc, která se v deblu stává. Ale jestli někdo na světě ví, kam mu letí úder, tak je to Hingisová. Trefila to přímo do mě," uvedla česká tenistka. 

Bohuzel jsem se par dni nedostala k tomu vam popsat co se mi v Riu stalo,ale spousty zprav a dotazu od vas fanousku,od mych kamaradu a take kamaradek tenistek z celeho sveta me vedou k nejakemu osobnejsimu popsani toho, co se stalo,tady mate video momentu,kterym to vse zacalo... Few very hard days behind me and I am so nicely surprised by the amount of supportive messages I am receiving from friends,fans and even fellow tennis players from around the world,thats why I would like to give you a little insight in the story which started with a moment on this video...

Zveřejnil(a) Andrea Hlavackova dne 15. Srpen 2016

Té se nelíbila ani reakce švýcarské legendy. Rodačka z Košic byla během ošetřování Hlaváčkové ještě rozmrzelá z časové prodlevy způsobené lékařskou pomocí pro Češku. 

"Nebudu jí to nikdy vyčítat, ale myslím, že by se spíš mohla přijít zeptat, jestli jsem v pohodě. Trochu mě to zklamalo," dodala česká hráčka, která nakonec společně s Lucií Hradeckou prohrála i souboj o bronz proti krajankám Lucii Šafářové a Barboře Strýcové.

autor: Aleš Vávra | 15. 8. 2016 7:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama