Hádky stály za to. Publikace Londýn 2012 je na světě

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 8. 2012 18:30
Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a dalších šest medailistů ve čtvrtek v Praze pokřtilo knihu nazvanou Londýn 2012.
Čeští medailisté po návratu z Londýna 2012.
Čeští medailisté po návratu z Londýna 2012. | Foto: Jan Langer

Praha - Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a dalších šest medailistů ve čtvrtek v Praze pokřtilo knihu nazvanou Londýn 2012.

Oficiální publikace Českého olympijského výboru (ČOV) zachycuje dění na sportovištích v okolí Temže především pohledem objektivů fotografů.

Svoboda doplnili kajakáři a vlajkonoš Koukal

Spolu se Svobodou se křtu vzpomínek na úspěšné hry zúčastnili také stříbrný kajakář Vavřinec Hradilek, posádka bronzového čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba a badmintonista a vlajkonoš při slavnostním zahájení Petr Koukal.

"Autoři i vydavatelé si za rychlost, kreativitu, originalitu a zpracování zaslouží také zlatou medaili," řekl předseda ČOV Milan Jirásek v Paláci knih Neoluxor.

Místopředseda olympijského výboru Jiří Kejval prozradil, že vznik knihy se neobešel bez hádek nad vzhledem a obsahem. "Při prvním pohledu na knihu myslím, že stály za to," řekl Kejval.

Publikace ČOV má celkem 360 stran

Euforii sportovců zachytilo trio fotografů Markéta Navrátilová, Jiří Koliš a Herbert Slavík. Majitelé knihy se mohou těšit nejen na pohledy a detaily z bojů na sportovištích, ale nakouknou i do zákulisí. Publikace má 360 stran, stojí 499 korun a přispělo do ní i deset osobností.

O svém vztahu k olympiádě mimo jiné píšou spisovatelé Michael Viewegh a Pavel Kosatík, diplomat Michael Žantovský, profesor práva Jiří Přibáň, či dramatička Daniela Fischerová.

Po skončení olympiády vychází vždy několik knih o dění pod pěti kruhy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy