Hádky stály za to. Publikace Londýn 2012 je na světě

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 8. 2012 18:30
Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a dalších šest medailistů ve čtvrtek v Praze pokřtilo knihu nazvanou Londýn 2012.
Čeští medailisté po návratu z Londýna 2012.
Čeští medailisté po návratu z Londýna 2012. | Foto: Jan Langer

Praha - Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a dalších šest medailistů ve čtvrtek v Praze pokřtilo knihu nazvanou Londýn 2012.

Oficiální publikace Českého olympijského výboru (ČOV) zachycuje dění na sportovištích v okolí Temže především pohledem objektivů fotografů.

Svoboda doplnili kajakáři a vlajkonoš Koukal

Spolu se Svobodou se křtu vzpomínek na úspěšné hry zúčastnili také stříbrný kajakář Vavřinec Hradilek, posádka bronzového čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba a badmintonista a vlajkonoš při slavnostním zahájení Petr Koukal.

"Autoři i vydavatelé si za rychlost, kreativitu, originalitu a zpracování zaslouží také zlatou medaili," řekl předseda ČOV Milan Jirásek v Paláci knih Neoluxor.

Místopředseda olympijského výboru Jiří Kejval prozradil, že vznik knihy se neobešel bez hádek nad vzhledem a obsahem. "Při prvním pohledu na knihu myslím, že stály za to," řekl Kejval.

Publikace ČOV má celkem 360 stran

Euforii sportovců zachytilo trio fotografů Markéta Navrátilová, Jiří Koliš a Herbert Slavík. Majitelé knihy se mohou těšit nejen na pohledy a detaily z bojů na sportovištích, ale nakouknou i do zákulisí. Publikace má 360 stran, stojí 499 korun a přispělo do ní i deset osobností.

O svém vztahu k olympiádě mimo jiné píšou spisovatelé Michael Viewegh a Pavel Kosatík, diplomat Michael Žantovský, profesor práva Jiří Přibáň, či dramatička Daniela Fischerová.

Po skončení olympiády vychází vždy několik knih o dění pod pěti kruhy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy