Gatlin nepostoupil do finále dvoustovky, Bolt to glosoval: Nejsem překvapen, souvisí to s věkem

18. 8. 2016 6:31
Další očekávaný sprinterský souboj mezi Usainem Boltem a Justinem Gatlinem se na olympiádě v Riu neuskuteční. Američan totiž do finále dvoustovky nepostoupil, když ve svém semifinále doběhl až třetí. Postup mu unikl o pouhé čtyři setiny.
Justin Gatlin během semifinále dvoustovky.
Justin Gatlin během semifinále dvoustovky. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro – Jamajčan Usain Bolt udělal další krok k obhajobě olympijského zlata v běhu na 200 metrů. Do finále postoupil svým nejlepším letošním časem 19,78 sekundy. Mezi jeho soupeři bude v pátek nad ránem SELČ překvapivě chybět Američan Justin Gatlin.

Úřadující vicemistr světa doběhl ve třetím semifinále třetí a postup mu unikl o čtyři setiny. Druhý muž letošních světových tabulek si stěžoval na bolavý kotník.

"Mám potíže s kotníkem a nemohl jsem pořádně běžet," komentoval Gatlin svůj výkon 20,13.

"Nebylo to pro mě úplné překvapení, protože už na stovce jsem viděl, že má bolesti a nemůže běžet naplno. Souvisí to s věkem. Závod na dvou tratích na velké akci proti mladým klukům je náročný," uvedl Bolt na adresu čtyřiatřicetiletého rivala, kterého porazil na stovce.

Hlavním soupeřem Bolta bude Merritt

Jamajský fenomén bude usilovat stejně jako na nejkratší trati o třetí olympijské zlato za sebou a celkově osmý nejcennější kov. Jeho hlavním soupeřem by měl být Američan LaShawn Merritt, bronzový ze čtvrtky, jenž vede letošní světové tabulky na 200 metrů časem 19,74.

O druhou medaili v Riu bude usilovat také třetí muž ze stovky Kanaďan Andre de Grasse, který v semifinále s Boltem vytvořil národní rekord 19,80.

"Měl zpomalit. Říkal jsem mu: Co děláš, je to semifinále. Ale myslím, že na mě chtěl zatlačit. Byl jsem trochu lenivý, nevím proč, ale zvládl jsem to a postoupil," řekl Bolt, který drží neporazitelnost na dvoustovce na velkých akcích od roku 2007. Tvrdí, že si věří na překonání vlastního světového rekordu z roku 2009, který má hodnotu 19,19 sekundy.