11 odebraných medailí, 25 doživotních trestů. Na které ruské sportovce si posvítil MOV?

Rusko po skončení olympiády vedlo pořadí národů. Kvůli dopingovým prohřeškům a odebraným medailím už ale kleslo na šesté místo.
Jako první si antidopingové úřady došláply v listopadu 2017 na běžkaře, konkrétně Alexandra Legkova. Ten v Soči získal na padesátce zlato a stříbro ve štafetě na 4x10 kilometrů. Obě medaile musel vrátit a byl doživotně z her diskvalifikován, stejně jako všichni další sportovci v této galerii.
Jen o pár dní později MOV z her vyloučil další velké jméno běžeckého lyžování, Maxima Vylegžanina. Ten v Soči získal tři stříbrné medaile - v mužské štafetě, na 50 km volně a v týmovém sprintu.
Z původního zlatého hattricku na padesátce tak nakonec zůstal "čistý" jen Ilja Černousov (vpravo), který původně doběhl bronzový.
Stříbro ze štafety na 4x10 kilometrů, v níž Rusové původně nestačili jen na Švédsko, pochopitelně museli vrátit také.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 30. 11. 2017 6:54
Jen pár měsíců před nadcházející olympiádou v Pchjongčchangu MOV tvrdě vystoupil proti dopingovým manipulacím na hrách v Soči. V listopadu bylo z poslední olympiády zpětně diskvalifikováno už 25 ruských sportovců, ve všech případech kvůli záhadně "ztraceným" vzorkům. Pořadatelská země tak přišla už o jedenáct medailí. Podívejte se v přehledné galerii, kterých sportovců se to týkalo.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy