11 odebraných medailí, 25 doživotních trestů. Na které ruské sportovce si posvítil MOV?

Rusko po skončení olympiády vedlo pořadí národů. Kvůli dopingovým prohřeškům a odebraným medailím už ale kleslo na šesté místo.
Jako první si antidopingové úřady došláply v listopadu 2017 na běžkaře, konkrétně Alexandra Legkova. Ten v Soči získal na padesátce zlato a stříbro ve štafetě na 4x10 kilometrů. Obě medaile musel vrátit a byl doživotně z her diskvalifikován, stejně jako všichni další sportovci v této galerii.
Jen o pár dní později MOV z her vyloučil další velké jméno běžeckého lyžování, Maxima Vylegžanina. Ten v Soči získal tři stříbrné medaile - v mužské štafetě, na 50 km volně a v týmovém sprintu.
Z původního zlatého hattricku na padesátce tak nakonec zůstal "čistý" jen Ilja Černousov (vpravo), který původně doběhl bronzový.
Stříbro ze štafety na 4x10 kilometrů, v níž Rusové původně nestačili jen na Švédsko, pochopitelně museli vrátit také.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 30. 11. 2017 6:54
Jen pár měsíců před nadcházející olympiádou v Pchjongčchangu MOV tvrdě vystoupil proti dopingovým manipulacím na hrách v Soči. V listopadu bylo z poslední olympiády zpětně diskvalifikováno už 25 ruských sportovců, ve všech případech kvůli záhadně "ztraceným" vzorkům. Pořadatelská země tak přišla už o jedenáct medailí. Podívejte se v přehledné galerii, kterých sportovců se to týkalo.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy