Frintová má jisté OH. Do Londýna jede triatlonové kvarteto

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 5. 2012 9:54
Česká triatlonistka si postup zajistila v závodě v Madridu. Na OH doplní Čelůstku, Švarce a Vodičkovou.
Foto: Aktuálně.cz

Madrid - Triatlonistka Vendula Frintová vybojovala postup na olympijské hry a v Londýně bude čtvrtým českým zástupcem. Po sobotním závodu seriálu mistrovství světa v Madridu doplnila již jisté olympioniky Jana Čelůstku s Přemyslem Švarcem a Radku Vodičkovou.

Frintová měla v Madridu poslední šanci účast na OH si zajistit. Nezačala dobře a nezopakovala dobré plavecké výkony z předchozích závodů. Naděje pohřbila v mlýnici na první bójce, pak už se pro ni stal závod velkým trápením a doběhla na 48. místě.

I její konkurentky ale neměly běžecký den, a tak Frintová nakonec pro Českou republiku získala druhé postupové místo. Vodičková si start na OH v Londýně pojistila 34. příčkou.

"Bez ohledu na dnešní závod mužů má Česká republika na olympiádě v Londýně dvě ženy a dva muže, což je vzhledem k nevelké triatlonové základně velký úspěch," ocenil trenér a koordinátor reprezentace Jiří Seidl.

Mužský závod v Madridu začne i s Čelůstkou a Švarcem dnes ve 13:55.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy