Neskutečná zeměkoule z tisíců dronů i Češi v krojích. Tak začaly hry v Tokiu

Neskutečná zeměkoule z tisíců dronů i Češi v krojích. Tak začaly hry v Tokiu
Ohňostroje samozřejmě nechyběly.
Tu na plochu tokijského olympijského stadionu přivedli jako vlajkonoši Petra Kvitová a Tomáš Satoranský. Regule totiž v duchu nového olympijského hesla "Rychleji, výše, silněji - společně" poprvé umožnily, aby zástavu nesli dva lidé.
Slavnostnímu aktu přihlížela soupeřka Ósakaové z tenisových kurtů Kateřina Siniaková, která si ovšem zahájení užila "jen" jako řádný člen české výpravy.
Dech se tajil také při show více než 1800 dronů, které přímo nad stadionem utvořily světelnou show, při níž se nakonec zformovaly do podoby zeměkoule se všemi kontinenty.
Foto: Reuters
Reuters yac Reuters, yac
23. 7. 2021 19:09
Podívejte se na fotografie ze slavnostního zahájení XXXII. olympijských her, které až do 8. srpna hostí japonské Tokio.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy