FOTO Všichni zlatí z olympiády. Takhle se slaví triumf

Brazilka Sarah Menezesová se radovala v judu mezi ženami do 48 kg ze zlata. Byla mezi prvními sportovci, kteří na olympiádě zvítězili. 22-letá rodačka z Bela Visty debutovala před pouhými pěti lety.
Zlatý olympijský ruský judista Arsen Galtsjan slaví vítězství v kategorii do 60 kg. Zatím je jediným ruským zlatým sportovcem. I on patří do mladší kategorie. Je mu pouhých 23 let. Arménský rodák má dva bratry, kteří se také věnují judu.
Alexander Vinokurov už ve 38 letech patří mezi veterány, přesto si v silniční cyklistice dojel pro zlato. Mohl tak udělat radost svým třem dětem.
Čínská střelkyně Siling Yiová během vítězného finále střelby ze vzduchové pušky na 10 metrů. Právě v této disciplíně skončila čtvrtá Kateřina Emmons. 23-letá Číňanka se kromě střelby věnuje i tanci, ve kterém taktéž v minulosti závodila.
Reuters Reuters, Filip Mědílek
30. 7. 2012 16:35
Podívejte se na fotogalerii dosavadních vítězů olympiády. Zatím dominují čínští sportovci následovaní s velkým předstihem Američany