Foto: Takhle vypadají medaile pro olympiádu v Koreji. Kolik jich zamíří do Čech?

Sport Sport
21. 9. 2017 12:49
Podívejte se na fotografiích na olympijské medaile, o které budou v únoru 2018 na olympijských hrách v Pchjongčchangu bojovat i čeští sportovci. Ve čtvrtek představené medaile. Designem medaile odkazují jak k olympijské symbolice, tak ke korejské kultuře. Z jedné strany tak medaile zobrazují pět spojených olympijských kruhů, z boku je pak tradiční korejskou abecedou napsáno "zimní olympiáda v Pchjongčchangu". Na zadní straně je zobrazeno jméno sportu a logo her.
Takto vypadají olympijské medaile zepředu
Takto vypadají olympijské medaile zepředu | Foto: Reuters
Zlatá olympijská medaile
Zlatá olympijská medaile | Foto: Reuters
Olympijské medaile
Olympijské medaile | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy