FOTO Berdychův londýnský zmar, Kvitová vybojovala postup

FOTO Berdychův londýnský zmar, Kvitová vybojovala postup
Český tenista Tomáš Berdych doslova padl v utkání s Belgičanem Stevem Darcisem. Bylo to jeho druhé fiasko v poslední době a po Wimbledonu shodou okolností opět v Londýně.
Darcis ztratil pouze jedno podání a porazil Berdycha v obou setech 6:4.
Celé utkání trvalo hodinu a půl. Kurzy na Belgičana se před utkáním pohybovaly od 7 do 9 ku 1.
Český favorit ztratil troje podání. Darcis je tak Berdychovou druhou noční můrou po Ernestu Gulbisovi, který jej před měsícem vyřadil z již zmíněného Wimbledonu v poměru 3:0 na sety.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
28. 7. 2012 18:06
Podívejte se na fotogalerii, ve které můžete vidět zmar tenisty Tomáše Berdycha s Belgičanem Stevem Darcisem a naopak nakonec vítězný boj Petry Kvitové s Katarynou Bondarenkovou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, píše šéf IEA

Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.

Šéf IEA minulý týden vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny, uvedl Birol v rozhovoru s listem Financial Times.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie v týdnu zrychlila téměř dvojnásobně, hospitalizovaných je 200

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 nových případů, o 2400 více než minulý týden. V každém dni tohoto týdne zatím přibylo více než 1000 případů, což se před tím stalo naposledy na začátku května. Počet hospitalizovaných se za týden zvýšil asi o třetinu zhruba na 200 pacientů. Lidí v těžkém stavu ale výrazně nepřibývá, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo sedm. V uplynulém týdnu zemřelo s covidem pět lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Mírně také roste zájem o testy. Od pondělí do čtvrtka bylo v mezitýdenním srovnání pokaždé testovaných více. Největší zájem byl ve středu, kdy se nechalo testovat 6800 lidí. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek ve středu řekl novinářům, že se v současné době testují jen lidé s vážnějšími příznaky, a nakažených je tak reálně mnohem víc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy