FOTO Bolt? Kdepak, nejrychlejší stovku měl Kenny

Na těchto fotografiích vám nabízíme možnost porovnat rychlosti různých olympijských disciplín a jejich vítězů z Her v Londýně. Jedná se samozřejmě pouze o relativní záležitost. U každé disciplíny je třeba vyvinout jinou sílu, u některých je třeba síly naopak rozložit rovnoměrně. Podívejte se jak by to vypadalo, pokud by se měli možnost vedle sebe postavit sportovci z různých sportovních odvětví a závodit na 100 metrů... "Nejhůře" jsou na tom plavci. Poslední by v našem žebříčku skončila litevská vítězka na 100 metrů prsa - Ruta Meilutyteová, která doplavala za 65 sekund a 47 setin. Průměrně plavala rychlostí 5,5 km/h.
Číňanka Jie Š'-wen, která zaplavala dvoustovku polohového závodu za 127 sekund a 57 setin. Stovka by jí tak trvala 63,79 s, její průměrná rychlost činila 5,64 km/h.
Že jsou prsařské závody obtížnější než ty ostatní, dokazuje i Maďar Daniel Gyurta, který vyhrál zlatou medaili v závodu na 200 metrů. Stovku by zaplaval za 63,64 sekundy. Jeho průměrná rychlost činila 5,66 km/h.
Američan Ryan Lochte ve svém vítězném polohovém závodě na 400 metrů plaval průměrnou rychlostí 5,87 km/h, a stovku by tak doplaval v čase 61,295 sekundy.