Emmons zlato neobhájila, ve vzduchovce skončila čtvrtá

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
28. 7. 2012 12:34
Česká reprezentantka ve střelbě vzduchovou puškou skončila bez medaile.
Kateřina Emmons na olympijské střelnici nakonec medaili nezískala. Zatím.
Kateřina Emmons na olympijské střelnici nakonec medaili nezískala. Zatím. | Foto: Reuters

Londýn - Česká střelkyně Kateřina Emmons zlatou olympijskou medaili z Pekingu na Hrách v Londýně neobhájila.

Ve střelbě ze vzduchové pušky na deset metrů skončila v součtu kvalifikace a finále na čtvrtém místě.

Svoji kolekci tří medailí z OH tak zatím nerozšířila. "Teď už mám i tu bramborovou (medaili), jsem zvědavá, kdo mi ji udělá," řekla Emmons po závodě."Mírné zklamání to je, hlavně po poslední finálové ráně, i když by nic neřešila. Ale bojovala jsem jako lev a toho si cením, že jsem to ze sebe vytáhla."

Zlato získala Číňanka I S'-ling před Polkou Bogackou a krajankou Danovou.

V kvalifikaci se Emmons zachraňovala poslední ranou

Emmons začala oproti Pekingu hůře už v kvalifikaci, kde na rozdíl od minulých Her hned třikrát trefila "jen" devítku a skončila pátá, se stejným skóre jako další čtyři závodnice. 

A protože do finále postupuje jen elitní osmička, musela se olympijská rekordmanka do boje o medaile prokousat přes rozstřel.

V něm nakonec česká střelkyně o svém postupu rozhodla až poslední ranou, kterou předčila do té doby čtvrtou, a tedy poslední postupující Dánku Stine Nielsenovou.

Ve finále výborný výkon nestačil

Poslední rána naopak Emmons zklamala ve finálovém rozstřelu, ve kterém se rychle propracovala skvělými trefami na čtvrtou příčku.

Před závěrečnou ranou měla totiž česká reprezentantka šanci dotáhnout se na bronz, ovšem aby se tak stalo, musela by bývala trefit čistý střed.

To se ale Emmons nepovedlo, neboť zaznamenala svoji nejhorší ránu ve finále (9,6) a nakonec zůstala o 1,2 bodu za medailí.

Další šanci na zisk cenného kovu bude mít česká střelkyně příští týden, kdy bude pálit ze vzduchové pušky na 50 metrů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy