Dvoupatrová restaurace i autonomní vozítka. Takhle vypadá olympijská vesnice v Tokiu

Dvoupatrová restaurace i autonomní vozítka. Takhle vypadá olympijská vesnice v Tokiu
Apartmány, které budou po hrách sloužit Japoncům k bydlení, už začínají jednotlivé týmy zdobit vlajkami a další výzdobou tak, aby se sportovci po příjezdu cítili jako doma.
Rezidenční budovy a různé další objekty jako jídelna nebo kanceláře organizátorů jsou rozesety různě po vesnici. Proto je dobré pořídit si nějaký "urychlovač cesty". Šéf české výpravy Martin Doktor se přesouvá na koloběžce.
Sportovci budou moci využít autonomní elektrická vozítka. Ta ale jezdí hodně pomalu, takže je skoro lepší jít na pokoj pěšky.
Nesmí chybět ani česká vlajka, která je tu hned jako pátá v pořadí od začátku řady stojanů.
Foto: ČOV
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 7. 2021 6:18
Podívejte se na obrázky z olympijské vesnice v Tokiu, kam se v následujících dnech nahrnou tisícovky sportovců z celého světa.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy