Další olympionik. Dálkový plavec Kozubek se v Portugalsku kvalifikoval do Tokia

20. 6. 2021 22:58
Český reprezentant v dálkovém plavání Matěj Kozubek obsadil v olympijské kvalifikaci v Setúbalu v závodu na 10 km 13. místo a zajistil si účast v Tokiu. Vít Ingeduld skončil v Portugalsku třicátý, což na postup nestačilo.
Matěj Kozubek se těší na olympiádu v Tokiu.
Matěj Kozubek se těší na olympiádu v Tokiu. | Foto: Instagram Matěje Kozubka

Kozubek v redukovaném pořadí získal postupové místo v rámci kontinentální kvalifikace. V náročném závodu zaplaval čtvrtý muž z mistrovství světa 2019 čas 2:02:56,80 hodiny a za vítězným Britem Hectorem Pardoem zaostal o 49,20 sekundy. Ingeduld na první místo ztratil 2:41,10.

Z premiérového postupu na OH se ale Kozubek po vyrovnaném finiši pětičlenné skupiny mohl radovat až po protestu české výpravy. Jeho kontakt s dohmatovou deskou totiž časomíra nezaznamenala, a proto se v původních výsledcích neobjevil a do Tokia měl jet Švéd Elliot Sodemann. Až po prozkoumání videozáznamu bylo potvrzeno, že Kozubek byl v cíli o tři desetiny dřív.

Ženy v sobotní kvalifikaci neuspěly. Alena Benešová obsadila 23. místo a v redukovaném pořadí jí účast v Tokiu unikla o dvě příčky. Lenka Štěrbová skončila o tři místa za ní.

Kozubek v Japonsku naváže na olympijské starty Jany Pechanové v Pekingu, Londýně a Riu de Janeiro. Posledním českým dálkovým plavcem na olympiádě byl v Pekingu 2008 Rostislav Vítek.

před 6 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

před 14 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.