Čtyřkajak i deblkanoe postoupily do finále olympijských her

Sport Sport
7. 8. 2012 12:42
V rozjížďkách české posádky neuspěly, vše ale napravily v semifinále.
Radoň s Dvořákem jsou ve finále.
Radoň s Dvořákem jsou ve finále. | Foto:

Eton - Dvě medailová želízka v ohni bude mít ve čtvrtek na kanálu v Eton Dorney česká rychlostní kanoistika. Do finále olympijských her totiž postoupil jak čtyřkajak, tak i deblkanoe.

Ani jedna z posádek nedokázala postoupit do finále přímo z rozjížděk, ovšem vše čeští reprezentanti napravili v semifinále.

Čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, bojoval v rozjížďce dlouho o první místo a přímý postup. Maďaři však nakonec byli o desetinu sekundy rychlejší. V semifinále Češi dojeli třetí a zajistili si pohodlný postup.

Deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem po nepovedené rozjížďce obsadili v následném semifinále druhé místo a rovněž bez problémů postoupili.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy