Čtvrteční program: Špotákovou a kanoisty čeká boj o medaili

Sport Sport
9. 8. 2012 8:37
Podívejte se na čtvrteční program českých sportovců na hrách v Londýně.
Foto: Reuters

Londýn - Česká výprava za 12 dní programu olympijských her v Londýně získala šest medailí, v tom třináctém bude mít hned čtyři šance sbírku navýšit.

Největší naděje se vkládají do obhájkyně titulu z Pekingu Barbory Špotákové, kterou čeká finále hodu oštěpem po 22. hodině SELČ.

Už ráno londýnského času (10:30 SELČ) bude o medaili bojovat na trati 1000 metrů deblkánoe Jaroslav Radoň - Filip Dvořák.

Hned po nich bude o cenný kov usilovat na stejné trati i čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba.

Po 13. hodině pak bude bojovat o medaili na desetikilometrové trati dálková plavkyně Jana Pechanová. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy