Bosáka a Zárubu není dobře slyšet. ČT řeší problém

Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 7. 2012 13:25
V Českém domě v Londýně je tak rušno, že je problém moderátory dobře nazvučit
Robert Záruba zpovídá v Londýně Petru Kvitovou. Teď je klid, ale kulisa jiných rozhovorů bývá bouřlivější
Robert Záruba zpovídá v Londýně Petru Kvitovou. Teď je klid, ale kulisa jiných rozhovorů bývá bouřlivější | Foto: ČTK

Londýn - Hlasivky Jaromíra Bosáka a Roberta Záruby, sportovních moderátorů České televize, dostávají v Londýně pěkně zabrat.

Zejména večerní rozhovory s hvězdami české olympijské výpravy totiž doprovází obrovský ruch, který vytvářejí návštěvníci Českého domu.

Že za průhlednou plexisklovou stěnou mávají, by se asi ještě dalo přežít, ruší však zejména velkým hlukem.

A Záruba s Bosákem, jakož i jejich hosté, mají obrovský problém je překřičet, otázky a zejména odpovědi se v hluku ztrácejí.

Slova legendy se ztrácela v hluku

V průběhu rozhovoru se Štěpánkou Hilgertovou pak byla situace ještě o to problematičtější, že jí nefungoval mikrofonek u úst, takže nebyla slyšet vůbec, tedy dokud technik nepřispěchal s náhradním mikrofonem.

"Víme o tom, řešíme to. Návštěvníci Českého domu se bohužel chovají trochu jinak, než jsme očekávali. Mysleli jsme, že budou poněkud klidnější," říká Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT4.

Systém ozvučení se patrně příliš vylepšovat nedá, Ponikelský naznačuje, že se televizní pracovníci spíše budou snažit návštěvníky Českého domu ztišit. "Budeme v tom směru dělat nějaká opatření."

Bosák: Je to živé. A to je dobře

Jaromír Bosák si ovšem na namožení hlasivek z překřikování davu nestěžuje. "Každá věc má svoje plusy i mínusy - a tady myslím jednoznačně převažují pozitiva plynoucí z toho, že jsme olympijské studio dostali přímo do centra dění, že to tady žije. Že tu lidi nesedí s rukama v klíně jako někde v divadle, je určitě dobře, mně ten koncept přijde  výborný."

Bosák nicméně připouští, že určité potíže s nazvučením v tomto prostoru jsou. "Řešíme to tady operativně, domlouváme to tak, aby při studiích s hosty zrovna v Českém domě neběžel koncert a podobně."

"Na olympijské studio v Českém domě máme dobré ohlasy, žije to tady, jen by to ještě chtělo nějakou tu medaili," usmívá se Jiří Ponikelský, šéf "čétéčtyřky".

Co si myslíte o tom, jak se České televizi daří olympijské vysílání? Napište nám o tom na náš facebookový profil Sport Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy