Trenér německých vodáků je po nehodě v Riu v kritickém stavu

ČTK Reuters Sport ČTK, Reuters, Sport
Aktualizováno 12. 8. 2016 22:32
Dva členové německého týmu vodních slalomářů byli v Riu účastníky dopravní nehody, jeden z nich podstoupil operaci a nyní bojuje o život.
Stefen Henze.
Stefen Henze. | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Trenér Stefen Henze a další člen německého olympijského týmu vodních slalomářů Christian Käding byli v Riu de Janeiro účastníky dopravní nehody. Henzeův stav je podle agentury SID kritický a bojuje o život, druhý muž byl zraněn lehce a byl propuštěn z nemocnice.

Nehoda se stala v ranních pátečních hodinách, když jeli Němci v taxíku. Henze při ní utrpěl vážné poranění hlavy. "Podle názoru lékařů ho zranění hlavy ohrožují na životě," uvedl Německý olympijský tým. "Poté, co si lékaři uvědomili, jak jsou jeho zranění vážná, byl převezen do nemocnice se speciálním neurochirurgickým oddělením."

Teprve 35letý Stefen Henze trénuje tým vodních slalomářek a dříve sám úspěšně soutěžil. Na aténské olympiádě v roce 2004 dokázal ve svém kajaku vybojovat stříbro.

Bezpečnost a doprava patří v Riu mezi palčivá témata. Dopravním nehodám se nevyhnulo hned několik oficiálních olympijských autobusů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy