reklama
 
 

Chystáte se na olympiádu? Frisbee a Che Guevaru nechte doma

17. 7. 2012
Seznam zakázaných předmětů, se kterými vás nepustí na londýnská olympijská sportoviště.

Londýn - Poněkud kuriózní seznam předmětů, se kterými vás nepustí na olympijská sportoviště, rozeslali držitelům vstupenek pořadatelé třicáté letní olympiády v Londýně 2012.

Do ochozů stadionů, hal a dalších sportovišť nebudete vpuštěni například s rozměrným deštníkem, vysokým kloboukem, velkým fotoaparátem, vlajkou státu, který se Her neúčastní, či třeba s tričkem, na němž je obrázek revolucionáře Che Guevary.

Zatímco za zákazem velkých deštníků, fotoaparátů s teleobjektivem či nadrozměrných vlajek stojí především pohodlí ostatních diváků, v případě kubánského revolucionáře jde o politiku. Olympijské hry jsou totiž programově apolitické.

Z podobného důvodu ostatně nesmíte s sebou nosit ani vlajky neúčastnících se států. Tady ovšem hrozí nebezpečí nevpuštění na stadion jen vzácně: Her v Londýně se neúčastní jen tři země: Kosovo, Jižní Súdán a Vatikán.

Nezabzučíte si ani v Londýně

Omezeno je i vydávání nadměrného hluku, takže píšťalky, bubny velké trubky a klaksony nechte také doma.

Snad ani netřeba dodávat, že na seznam zakázaných předmětů se dostala i vuvuzela, nechvalně proslulá "bzučící" trubka z fotbalového šampionátu v Jihoafrické republice, kterou zakázala většina fotbalových soutěží v Evropě, včetně Gambrinus ligy i Ligy mistrů.

Do hlediště si neberte ani sportovní předměty (jako například míče či rakety), které byste chtěli od sportovců podepsat. Stejně jako frisbee jsou totiž taktéž na seznamu nepovolených předmětů.

Hranolky jen od McDonalds

Zákazům nejrůznějších předmětů neuniknou fanoušci ani v oblasti stravování. Podobně jako na letišti můžete mít při sobě jen malé množství tekutin (alkohol žádný) a omezené množství jídla.

Sponzoři olympijských her si navíc mnohdy vymínili exkluzivní prodej svých potravin, a tak budete při stravování na sportovištích často odkázání právě na ně.

Tak například společnost s rychlým občerstvením McDonalds si zamanula, že hranolky může na Hrách prodávat pouze ona a nikdo jiný (jedinou výjimkou je tradiční anglická specialita Fish & Chips).

Téměř všude také patrně narazíte na Coca Colu, pivo Heineken a sladkosti Cadbury. Jiné "značkové" jídlo a pití v olympijském Londýně nekoupíte.

Na druhou stranu se ale organizátoři dušují, že vždy bude možnost ochutnat i lokální "neznačkovou" anglickou kuchyni. 

autor: Jakub Šafránek | 17. 7. 2012

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama