Jídelna v olympijské vesnici začíná být "crazy", směje se Choupenitch

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 8. 2016 6:30
Zdaleka ne všichni sportovci jsou spokojení s tím, jak to pár dní před olympiádou v brazilském Riu vypadá. To ale není případ českého šermíře Alexandra Choupenitche. V rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznal, že se mu v olympijské vesnici líbí, jen zatím bojuje s časovým posunem a v deset večer pravidelně usíná.
Foto: Jakub Plíhal

Jaké máte první dojmy z olympijského Ria?

Když jsme sem přijížděli, tak to ve městě moc olympijsky nevypadalo. Ale jakmile jsme se dostali do vesnice, bylo to super. Všechno je tu nachystaný.

Opravdu všechno?

Něco málo se samozřejmě najde, ale s tím tak trochu i počítáte, když jedete do Brazílie. Nestalo se nám nic hrozného. Jen když jsme přijeli, měli jsme v pokojích ještě na podlaze igelity, tak jsme je museli oddělávat, a trenérům trochu neodtéká voda, ale jinak v pořádku.

Jak bojujete s pětihodinovým časovým posunem?

Srovnal jsem se celkem dobře, jen vždycky pravidelně v deset hodin večer vytuhnu. Vždycky si večer po osmé pouštíme film a já jsem ještě ani u jednoho neviděl konec. To se ale časem srovná.

Stihl jste se ve volné chvíli podívat i někam do města?

Ve městě jsem se podívat nebyl, jen jsme asi na hodinu vyrazili na pláž Barra. Jinak po tréninku se můžeme projít po vesnici, zahrát si pinčes, je to tu fajn, spousta zeleně, líbí se mi tu. Jen v jídelně už to začíná být crazy, protože najíždí víc a víc lidí.

A jak jste na tom s tréninkem?

U nás je to trochu jinak než u ostatních sportů, nemůžeme trénovat na tom sportovišti, kde bude závod, ale máme tady pár minut od vesnice menší šermírnu, kde můžeme trénovat. Je dobré, že ty vyspělejší šermířské země tady mají vlastní zázemí, kam chodí trénovat, takže v té naší šermírně není tak plno. Teď jsem se například domluvil na trénink s Korejcem a jedním klukem z Hongkongu. 

Olympijský závod vás čeká už v neděli, jde na vás nervozita?

Žádnou velkou olympijskou nervozitu necítím, beru to jako každý jiný závod, který tentokrát bude ještě kratší než normálně. Olympiáda je trochu specifická tím zázemím, jak se tu o nás skvěle starají; a to jak o český olympijský tým v našem domě, tak i tady Brazilci ve vesnici.

Půjdete vůbec na zahajovací ceremoniál?

Sám ještě nevím. Zatím jsem si jen nechal zjistit, kdy bychom museli odejít, jak dlouho by to trvalo a kdy bychom se vrátili. Rozhodně nechci dva dny před závodem jít spát někdy pozdě v noci, jsem tu hlavně kvůli šermu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

před 1 hodinou

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

před 1 hodinou

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

Další zprávy