Velká bída. Čeští skokani skončili v závodě družstev desátí, vyhrálo Norsko

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 2. 2018 15:48
Kvarteto Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka obsadilo v týmovém závodě desáté místo.
Viktor Polášek v týmovém závodě na ZOH 2018
Viktor Polášek v týmovém závodě na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Norští skokané na lyžích vyhráli na olympijských hrách v Pchjongčchangu soutěž družstev před obhájci zlata z Německa, Polsko získalo bronz. Čeští reprezentanti Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka uzavřeli své vystoupení v Koreji desátým místem.

Norové, kteří už v Koreji posbírali v individuálních závodech tři medaile, potvrdili s přehledem roli favoritů a slaví první olympijské týmové zlato v historii. Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang a Robert Johansson vedli před Němci už po prvním kole o dva body, ve druhém náskok ještě výrazně navýšili a triumfovali rozdílem 22,8 bodu.

Němcům zachránil stříbro vítěz ze středního můstku a stříbrný z velkého můstku Andreas Wellinger. Posledním pokusem je vrátil zpět před Polsko, které nakonec ztratilo 3,3 bodu.

Čeští skokané zaznamenali horší umístění v týmové soutěži jen v Salt Lake City 2002, kde skončili dvanáctí. Před čtyřmi lety v Soči byli sedmí. Od postupu do finále dnes Čechy dělilo 27,4 bodu.

"Nepostoupit do druhého kola, být desátí v družstvech, to je prostě velká bída," řekl Koudelka. "Pro nás i pro fanoušky, kteří nám drží pěsti, je to neuvěřitelné zklamání. Naschvál to neděláme, ale tak to prostě aktuálně je," doplnil.

Nejlepší pokus v družstvech předvedl právě Koudelka, který skočil 124 metrů. "Skok nebyl úplně nejhorší. Jasně, proti nejlepším je to pořád velká bída, ale na to, jak jsem tady skákal a celou sezonu se nedařilo, tak z olympiády neodjedu s hlavou sklopenou," řekl a doufal, že si ještě do konce sezony trochu zlepší náladu.

Naopak nejméně, jen 107 metrů, zvládl Vojtěch Štursa. "To je takový můj aktuální standard. Nepokazil jsem, ani jsem nepředvedl nic dobrého. Teď se s tím bude muset pracovat, potrénovat a nějak se z toho vyhrabat," řekl Štursa. Polášek zapsal na úvod soutěže 116 metrů a Kožíšek 111,5 metru.

Skoky na lyžích - družstva:

1. Norsko (Tande, Stjernen, Forfang, Johansson) 1098,5 b., 2. Německo (Geiger, Leyhe, Freitag, Wellinger) 1075,7, 3. Polsko (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) 1072,4, 4. Rakousko 978,4, 5. Slovinsko 967,8, 6. Japonsko 940,5, 7. OSR 809,8, 8. Finsko 790,4, 9. USA 377,2, 10. ČR (Polášek, Štursa, Kožíšek, Koudelka) 370,1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 56 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy