Češi sází na zkušenosti z NHL, USA na univerzity. Porovnejte si oba týmy před čtvrtfinále

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
20. 2. 2018 19:42
Česko ve čtvrtfinále olympijského hokejového turnaje ve středu od 4:10 narazí v hale v Kangnungu na Spojené státy. Prohlédněte si zajímavosti, statistiky a historii vzájemných duelů mezi Českem a USA na olympijských hrách.
Dominik Kubalík slaví gól na 2:1 v zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018
Dominik Kubalík slaví gól na 2:1 v zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Statistiky českého týmu

Skóre: 9:4
Úspěšnost střelby: 10,11 %
Úspěšnost v přesilových hrách: 28,57 %
Úspěšnost ubráněných oslabení: 81,82 %
Trestné minuty: 28
Návštěvnost: 6292

James Wisniewski slaví gól na 2:0  v zápase Slovensko - USA na ZOH 2018
James Wisniewski slaví gól na 2:0 v zápase Slovensko - USA na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Statistiky amerického týmu

Skóre: 9:9
Úspěšnost střelby: 6,98 %
Úspěšnost v přesilových hrách: 25,00 %
Úspěšnost ubráněných oslabení: 91,7 %
Trestné minuty: 28
Návštěvnost: 5466

 

Právě se děje

před 10 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy