Češi sází na zkušenosti z NHL, USA na univerzity. Porovnejte si oba týmy před čtvrtfinále

Česko ve čtvrtfinále olympijského hokejového turnaje ve středu od 4:10 narazí v hale v Kangnungu na Spojené státy. Prohlédněte si zajímavosti, statistiky a historii vzájemných duelů mezi Českem a USA na olympijských hrách.
Čeští fanoušci při zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018
Čeští fanoušci při zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Zajímavosti

  • Na soupisce USA figuruje Brandon Maxwell, brankář Mladé Boleslavi.
  • Američané zatím zaznamenali na dvou zimních olympijských hrách v Asii střídavé úspěchy. V Sapporu 1972 prohráli finále se SSSR a brali stříbro, v Naganu vypadli ve čtvrtfinále.
  • Česku se zatím v Asii, respektive Japonsku, dařilo. Ze Sappora si tým kolem Hlinky, Holíka nebo Nedomanského přivezl bronz, v Naganu slavili Češi před dvaceti lety historický úspěch.
  • Obě země se v novodobé historii potkaly na olympijských hrách jen dvakrát, pokaždé ve čtvrtfinále. V roce 1998 se z výhry 4:1 radovali čeští hráči. Na poslední olympiádě v Soči zvítězili Američané 5:2.
  • Utkání se odehraje téměř přesně o 38 let (a den) později než slavné utkání mezi SSSR a USA nazývané "zázrak na ledě".
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy