Češi sází na zkušenosti z NHL, USA na univerzity. Porovnejte si oba týmy před čtvrtfinále

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
20. 2. 2018 19:42
Česko ve čtvrtfinále olympijského hokejového turnaje ve středu od 4:10 narazí v hale v Kangnungu na Spojené státy. Prohlédněte si zajímavosti, statistiky a historii vzájemných duelů mezi Českem a USA na olympijských hrách.
Čeští fanoušci při zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018
Čeští fanoušci při zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Zajímavosti

  • Na soupisce USA figuruje Brandon Maxwell, brankář Mladé Boleslavi.
  • Američané zatím zaznamenali na dvou zimních olympijských hrách v Asii střídavé úspěchy. V Sapporu 1972 prohráli finále se SSSR a brali stříbro, v Naganu vypadli ve čtvrtfinále.
  • Česku se zatím v Asii, respektive Japonsku, dařilo. Ze Sappora si tým kolem Hlinky, Holíka nebo Nedomanského přivezl bronz, v Naganu slavili Češi před dvaceti lety historický úspěch.
  • Obě země se v novodobé historii potkaly na olympijských hrách jen dvakrát, pokaždé ve čtvrtfinále. V roce 1998 se z výhry 4:1 radovali čeští hráči. Na poslední olympiádě v Soči zvítězili Američané 5:2.
  • Utkání se odehraje téměř přesně o 38 let (a den) později než slavné utkání mezi SSSR a USA nazývané "zázrak na ledě".
 

Právě se děje

před 26 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy