Češi sází na zkušenosti z NHL, USA na univerzity. Porovnejte si oba týmy před čtvrtfinále

Česko ve čtvrtfinále olympijského hokejového turnaje ve středu od 4:10 narazí v hale v Kangnungu na Spojené státy. Prohlédněte si zajímavosti, statistiky a historii vzájemných duelů mezi Českem a USA na olympijských hrách.
Překonaný Pavel Francouz v zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018
Překonaný Pavel Francouz v zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Pavel Francouz

Českou jedničkou na hrách je Pavel Francouz. Brankář ruského Čeljabinsku nastoupil ke všem třem českým zápasům. Drží si stabilní formu a má vynikající statistiku úspěšnosti zásahů 95 %. Čelil 80 střelám a propustil čtyři branky.

Americký brankář Ryan Zapolski v zápase Slovensko - USA na ZOH 2018
Americký brankář Ryan Zapolski v zápase Slovensko - USA na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Ryan Zapolski

Všechny americké zápasy doposud odchytal brankář finského Jokeritu Ryan Zapolski. Na turnaji nastoupil ke čtyřem utkáním a má úspěšnost zásahů 90,6 %. Dvaatřicetiletý gólman patří k nejzkušenějším hráčům svého týmu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy