Češi sází na zkušenosti z NHL, USA na univerzity. Porovnejte si oba týmy před čtvrtfinále

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
20. 2. 2018 19:42
Česko ve čtvrtfinále olympijského hokejového turnaje ve středu od 4:10 narazí v hale v Kangnungu na Spojené státy. Prohlédněte si zajímavosti, statistiky a historii vzájemných duelů mezi Českem a USA na olympijských hrách.
Překonaný Pavel Francouz v zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018
Překonaný Pavel Francouz v zápase Česko - Švýcarsko na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Pavel Francouz

Českou jedničkou na hrách je Pavel Francouz. Brankář ruského Čeljabinsku nastoupil ke všem třem českým zápasům. Drží si stabilní formu a má vynikající statistiku úspěšnosti zásahů 95 %. Čelil 80 střelám a propustil čtyři branky.

Americký brankář Ryan Zapolski v zápase Slovensko - USA na ZOH 2018
Americký brankář Ryan Zapolski v zápase Slovensko - USA na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Ryan Zapolski

Všechny americké zápasy doposud odchytal brankář finského Jokeritu Ryan Zapolski. Na turnaji nastoupil ke čtyřem utkáním a má úspěšnost zásahů 90,6 %. Dvaatřicetiletý gólman patří k nejzkušenějším hráčům svého týmu.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Přední hongkongský aktivista Joshua Wong dostal více než rok vězení kvůli demonstraci

Nejznámější představitel hongkongského prodemokratického hnutí Joshua Wong byl ve středu odsouzen k trestu 13,5 měsíce vězení za loňskou protivládní demonstraci před policejním ústředím v Hongkongu. Spolu s Wongem byli odsouzeni také dva jeho další kolegové - Agnes Chowová dostala desetiměsíční trest a Ivan Lam trest sedm měsíců odnětí svobody, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy