Za rok startuje olympiáda v Koreji. Medailové naděje by Češi spočítali na prstech jedné ruky

Před čtyřmi lety získali čeští sportovci v Soči celkem osm cenných kovů a zařadili se v hodnocení zemí na 15. místo. Jaké jsou vyhlídky pro Pchjongčchang 2018?
Soči bylo proti předchozím hrám ve Vancouveru o dvě medaile povedenější, celkem si Češi vezli domů dvě zlata, čtyři stříbra a dva bronzy. Ze sportů byl jasně nejúspěšnější biatlon s pěti kovy, byť bez toho nejcennějšího. A jaké jsou vyhlídky na Pchjongčchang, kde přesně za rok začnou další olympijské hry na sněhu a ledu?
Hry XXIII. zimní olympiády mají v rychlobruslení opět jednu hlavní a největší favoritku, jmenuje se Martina Sáblíková.
Trojnásobná zlatá olympijská vítězka získala od Soči dalších šest titulů mistryně světa. Vedle svých tradičních disciplín tři a pět kilometrů se výrazně se zlepšila také na 1500 metrů. Na této distanci letos v lednu oslavila první vyhraný závod Světového poháru.
V seriálu Světového poháru na dlouhých tratích má na svém kontě už jedenáctý triumf, teď ji čeká mistrovství světa na jednotlivých tratích i víceboji.
9. 2. 2017 6:06
Přesně za rok startuje zimní olympiáda v Pchjongčchangu. Podívejte se na největší česká želízka v ohni i na ty sportovce, kteří mohou v Koreji překvapit.