reklama
 
 

České beachové jedničky i světové hvězdy se vrátí k ostravským pecím. Půjde i o Tokio

28. 3. 2019 10:48
Čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě bude letos i v příštím roce součástí kvalifikace na olympijské hry v Tokiu.

Pořadatelům k tomu pomohlo posunutí termínu z června na konec května. Do areálu Dolních Vítkovic znovu dorazí řada světových hvězd, obhajovat triumf bude domácí pár Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová. V mužské části turnaje budou Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem chtít vylepšit loňské čtvrté místo.

"V porovnání s loňskem jsme turnaj termínově posunuli o několik týdnů dopředu a v tomto období ho budeme držet i v roce 2020, čímž se nám hned dvakrát podaří zařadit do olympijského kvalifikačního období pro hry v Tokiu 2020. Maximálně tím využijeme potenciál ostravského podniku pro naše hráčky a hráče, kteří budou mít možnost získat v domácím prostředí důležité body do olympijské kvalifikace," řekl předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open začne ve středu 29. května kvalifikačními zápasy. Od čtvrtka do neděle 2. června se bude na šesti vítkovických pískových kurtech hrát hlavní soutěž s 32 mužskými a 32 ženskými dvojicemi. Na první tři dny bude vstup do areálu zdarma, na víkendové vyřazovací zápasy se prodávají vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal.

Součástí beachvolejbalového svátku bude také doprovodný program ve fanzóně, festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů. "Důležitým prvkem je následné využití písku pro rozvoj sportu na základních školách a na ostravských sportovištích," uvedl primátor Tomáš Macura.

autor: ČTK | 28. 3. 2019 10:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama