Bitva se blíží: Češi si musí dát pozor na ruské přesilovky, na Rusko ale v klíčových zápasech umí

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
22. 2. 2018 16:53
Českou republiku čeká v pátek od 8:40 semifinálový zápas olympijského turnaje proti ruským hokejistům startujícím pod neutrální vlajkou. Projděte si historii vzájemných zápasů, zajímavosti i statistiky obou týmů.
ZOH 2018, Rusko-Slovensko: Martin Bakoš na ruské střídačce - trenér Oleg Znarok
ZOH 2018, Rusko-Slovensko: Martin Bakoš na ruské střídačce - trenér Oleg Znarok | Foto: Reuters

Češi v semifinále narazí na Rusko

Česko se v semifinále olympijského turnaje v Pchjongčchangu utká s výběrem ruských hokejistů startujících pod neutrální vlajkou. Dvacet let po finále v Naganu se Češi opět utkají s ruskámi hokejisty. Češi prošly do semifinále přes USA vítězstvím 3:2 na nájezdy, Rusko porazilo hladce Norsko 6:1.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy