Britky a Brazilky pláčou, fotbalový turnaj pro ně skončil

Sport Sport
3. 8. 2012 23:26
Olympijský turnaj fotbalistek končí pro favorizovanou Brazílii už ve čtvrtfinále, v němž prohrála 0:2 s Japonkami.
Zklamané fotbalistky Velké Británie po porážce ve čtvrtfinále olympijských her v Londýně s Kanadou
Zklamané fotbalistky Velké Británie po porážce ve čtvrtfinále olympijských her v Londýně s Kanadou | Foto: Reuters

Londýn - Olympijský turnaj fotbalistek končí pro favorizovanou Brazílii už ve čtvrtfinále, v němž prohrála 0:2 s Japonkami. Stejným výsledkem vyprovodily z turnaje domácí Velkou Británii fotbalistky Kanady.

Japonky v zápase s Brazilkami potvrdily, že jejich loňský triumf na mistrovství světa nebyl náhodný. Brazilky si tak minimálně o další čtyři roky do domácích her v Riu prodlouží čekání na zlato z pod pěti kruhy, v Aténách i Pekingu vybojovaly shodně stříbro.

Skončily i další favoritky

Fotbalistky ze země vycházejícího slunce se v semifinále utkají s Francií, která porazila další spolufavoritky ze Švédska 2:1. Druhou dvojici vytvoří již výše zmíněné Kanaďanky. Ty si to rozdají v zámořské derby s Američankami, které přehrály snadno 2:0 překvapivé čtvrtfinalistky z Nového Zélandu.

Japonky dosud v Londýně příliš nezářily, když porazily jen Kanadu. Se Švédskem a Jižní Afrikou uhrály bezbrankové remízy. Proti Brazílii ale daly vzpomenout na rok staré výkony z MS.

Jako první udeřila Ogimiová, která se protáhla obranou a podél brankářky skórovala. Ve druhé půli dostala parádní přihrávku za obranu Ohnová, zasekávačkou se uvolnila a ještě lepší střelou levačkou pod břevno pojistila japonský triumf.

Japonky vyučovaly v efektivitě

Místy až drtivá převaha Brazilek alespoň ke snížení nevedla. Japonky většinu pokusů soupeřek obětavou hrou ani nepustily směrem k brance. Čekání jihoamerické velmoci na olympijské fotbalové zlato tak mohou ukončit ještě mužští kolegové Marty a spol.

Pokud neuspěje ani parta kolem hvězdného ofenzivního tria Neymar-Ganso-Hulk, budou mít obě reprezentace možnost protrhnout olympijskou smůlu za čtyři roky na domácí půdě.

 

Právě se děje

Další zprávy